Ettevõtlusviktoriini parimad külastasid SPARK Tartu ärimaja ning Ettevõtlusküla

Ettevõtlusnädalal kutsus SA Järvamaa Arenduskeskus ja Järvamaa Omavalitsusete Liit MTÜ koostöös maakonna majandusõpetajatega gümnaasiumiastmes õppivaid õpilasi osalema e- viktoriinis majandusest.

Iga kooli kolm parima tulemuse saavutanud õpilast ja nende majandusõpetaja olid oodatud 6. novembril preemiareisile Ettevõtluskülla, SPARKi Tartu ärimajja.
Õppereisil olid esindatud kuus Järvamaa kooli.

Ettevõtlusküla on ettevõtlust, majandust ja rahatarkust õpetav rollimäng, mis toimub tehislinnakus,  esindatud on erinevad ettevõtted ning riigiasutused. Mängijad jagatakse rollidesse ning neile antakse rollikohased ülesanded. Mängu käigus õpitakse nägema ja looma seoseid kodanike, majanduse ja ühiskonna toimimisest.
Ettevõtlusküla avas SPARK Tartu ärimajas oma uksed külastajatele 29.09.2016.

Järvamaa noorte mäng oli meeleolukas ja sisaldas palju päriselus tavapäraseid olukordi.
Lahendada tuli erinevaid probleeme, mis on ettevõtjale igapäevased.
Vastused tuli leida järgmistele küsimustele:
Missugune roll on ettevõtluses valitsusel ja pangal?
Mida teha, et ettevõte käive suureneks ja pangaarvel oleks igakuiselt raha töötajatele palkade maksmiseks?
Mis juhtub ettevõttega, kui kõik selle liikmed ei panusta maksimaalselt ja puudub läbimõeldud strateegia?
Kuidas tagada ettevõtte jätkusuutlikus?
Kuidas lahendada olukord, kui koostööpartnerid ei taha õigeaegselt arveid tasuda või kliendid on rahulolematud?
Kuhu kaob ettevõtja aeg ja raha?
Jne.

Spark Demo Lõuna-Eesti ettevõtete demotuuri viis läbi Kadri Arrak Tartu Teaduspargist, kes tutvustas väga erinevaid omanäolisi ettevõtteid ja leiutisi.

Veel tutvuti RC Snail Tartu tegevusega ja Makerlabi võimalustega.

Preemiareis toimus koostöös Järvamaa Arenduskeskuse ja Järvamaa Omavalitsuste Liiduga, tegevust rahastas Haridus- ja Teadusministeerium.

Reelika Lepik
Noorte ettevõtlikkuse koordinaator