NULA inkubaator ootab Eesti ühiskonda paremaks muutvaid ideid

NULA inkubaatori eesmärk on leida uuenduslikke ja nupukaid lahendusi teravatele probleemidele Eesti ühiskonnas. Inkubaatorisse oodatakse lahendusi, mis võivad olla seotud perede toimetuleku, hariduse, eakate elukvaliteedi, keskkonna, vaimse tervise või mõne muu kriitilise probleemiga Eesti ühiskonnas.

NULA inkubaator on loodud Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) ja Heateo Sihtasutuse poolt. NULA inkubaator kestab kuus kuud ja auhinnafondiks on 75 000 eurot.

NULA kahest hooajast on alguse saanud mitu mõjusat ettevõtmist nagu näiteks Topsiring, mis innustab festivalidel joogitopside taaskasutust või Vaikuseminutid, mis viivad kooliõpetajate kaudu kõikide Eesti lasteni tähelepanu ja keskendumise harjutused. Inkubaator on aidanud algatustel oma ideedest vormida elujõulised lahendused ning stardiraha need hoogsalt käivitada.

Heateo Sihtasutuse tegevjuht Pirkko Valge toob välja, et ühiskondlikele probleemidele toimivate lahenduste leidmiseks on vajalik koostöö erinevate sektorite vahel. „Meil on hea meel ka sellel aastal kaasata suure kogemusega mentoreid ja partnereid. Meeskondade ehitamist toetab personaliarendusfirma Fontes PMP ning oma kogemusi toimivate lahenduste arendamisest jagavad uue põlvkonna ettevõtted Pipedrive ja Transferwise," lisas Valge.

Mõtteid, kuidas jõuda parimate lahendusteni ja võimalust kohtuda samast teemast huvitatud inimestega, pakuvad kaks inspiratsiooniõhtut – 27. märtsil Tallinnas ja 29. märtsil Tartus. Ideid saab esitada kuni 4. aprillini inkubaatori kodulehel www.nula.ee. Kuus parimat lahendust saavad oma ideed edasi arendada kuuekuulises inkubaatoris koos professionaalsete ekspertide ja mentoritega. Aasta lõpus selguvad kolm algatust, mis saavad Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt 25 000 € suuruse starditoetuse.

Kodanikuühiskonna Sihtkapital on Siseministeeriumi haldusalas olev organisatsioon, mille eesmärgiks on toetada vabaühenduste arengut ja tugevdada kodanikuühiskonda. Aastatega on erinevate konkursside ja taotlusvoorude raames arendatud sadade vabaühenduste võimekust ning toetatud tuhandeid kodanikualgatuslikke ettevõtmisi üle Eesti.

Heateo Sihtasutus kasvatab ja käivitab ühiskondlike probleeme lahendavaid algatusi aastast 2003. Heateo portfellist on sirgunud organisatsioonid nagu SA Noored Kooli, MTÜ Uuskasutuskeskus, SA Kiusamisvaba Kool.

Marleen Pedjasaar
Heateo Sihtasutuse projektijuht