Ettevõtjate arengureis Saaremaale

Kutsume alustavaid ja tegutsevaid ettevõtjaid arengureisile 2.-3. mail 2018 Saaremaale. Arengureis on reisimise vorm, kus õpime ja kogeme häid praktikaid ning suhtleme omavahel. Arengureisidelt saadav praktiline kogemus võib-olla väga väärtuslik. Arengureis on planeeritud "Tööhõivekava" tegevusena, mida toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu fond ning Järvamaa Omavalitsuste Liit.

Reisi sihtkoha valisid välja mentorklubi liikmed juba eelmisel aastal, sest käisime kaks aastat tagasi Hiiumaal ning see arengureis andis ettevõtjatele palju uusi ideid ja uusi kontakte. Seekord soovisid ettevõtjad minna vaatama Saaremaale, kus pakutakse silmapaistvalt toredaid teenuseid ja tooteid ning meile tundub, et Saaremaa ettevõtjatel läheb hästi, nad eristuvad teistest maakondadest. Läheme seda aga ise vaatama ja arenguideid otsima.

Arengureis koosneb kahest osast - koolitus ja ettevõtete külastus. Esimesel päeval sõidame Kaali Külastuskeskusesse, kus meil on sotsiaalmeedia koolitus ning teisel päeval külastame Saaremaa ettevõtteid. Esimesel päeval on koolitajaks Marko Saue ja teisel päeval viib läbi ettevõtete külastusi giid Tiia Naagel, kes on kokku pannud meile ettevõtete külastuskava ning kes on igapäevaselt SA Saaremaa Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant.

Päevakava on järgmine:

Kolmapäev 2. mai 2018

7.30      Väljume Paide Muusika ja Teatrimaja parklast (Pärnu tn 18, Paide)
7.50      Vahepeatus Türi bussipeatuses kesklinn Rapla suund
10.00    Saabumine Virtsu sadamasse
10.15    Praam väljub Virtsust
10.45    Saabume Kuivastusse
11.30    Jõuame Kaali Külastuskeskusesse

Kaali Külastuskeskuse ehitamisel on kasutatud väga palju looduslikku Selgase dolomiiti, mis kuulub Saaremaa ilusamate dolomiitide hulka. Keskuses asub meteoriitika- ja paekivimuuseum, koosolemise ruum, väike hotell, saun ja kauplus. Keskus on ehitatud MTÜ Kaali Külastuskeskus eestvedamisel. MTÜ hoolitseb lisaks keskusele ka kraatrite käekäigu eest. Nõukogude ajal võssa kasvanud kraatriväli on nüüdseks korrastatud ning ootab avastamist. Senini ei ole „Kaali järv" oma saladust reetnud.

11.30    Sirutamine ja jalutuskäik Kaali kraatri juurde koos keskuse peremehe Alver Saguriga
12.00    LÕUNA

13.00    Koolitus - Sotsiaalmeedia sisuloome

•            facebooki sisuloome tehnilised trikid ja nipid
•            milline sisu levib
•            kuidas saada kõrgemat orgaanilist reachi ja engagementi
•            kuidas luua silmapaistvat sisu (10 ägedat sisuloome äppi)
•            praktiline: proovime ise erinevaid sisuloome äppe ja FB live'i

Koolitaja Marko Saue, Goal Marketing OÜ loovjuht/strateeg

15.00    Kohvipaus

15.30 - 17.30     Koolitus - Tasuline reklaam ja kampaaniad

•            facebooki postituste boostimine
•            facebooki bannerid ja pixel
•            loosimängude korraldamine
•            praktiline: proovime ise ühe loosimängu teha oma ettevõttele

Koolitaja Marko Saue, Goal Marketing OÜ loovjuht/strateeg

17.50  Sõidame Kaalist Kuressaare Grand Rose Spa Hotelli, kus ööbime

19.00  ÕHTUSÖÖK Grand Rose restoranis

Ööbimise eest tuleb tasuda osalejal endal. Tuba kahele on 60 eurot, ühene tuba 55 eurot. Hind sisaldab hommikusööki ning piiramatut spaa- ja saunakeskuse kasutamist.

Neljapäev 3. mai 2018

Ettevõtete külastamise päev

09.30 – 10.45    Pöide Pruuli Koda, Põldemulgu OÜ
Pereettevõte, kes toodab käsitööõlut. Ringkäik + degusteerimine.
Aadress: Tolli tn 25a, Kuressaare

11.00 – 11.45    Kalla Mööbel OÜ
Meid ootab ettevõtte juht ja omanik Robert Pajussaar. Ettevõte on loodud 1993 aastal ning valmistab eritellimusmööblit. Suurimad kliendid on toitlustus ja kaubandusettevõtted. Lisaks Eesti turule on partnereid Soomes, Rootsis, Saksamaal.
Aadress: Kohtu 29A, Kuressaare

11.00 – 11.45    Moonstar OÜ
MoonStar OÜ tegeleb Kuressaares erinevate kodutekstiiltoodete õmblemisega võimalikult naturaalsetest materjalidest. Tänaseks on valminud ka Tiia Tammsalu disainitud voodipesukomplektide sari, milles kasutatakse üksnes looduslikest materjalidest – siidist, linasest, puuvillast ja bambusest toodetud kangaid, sest une kvaliteet on osa elukvaliteedist.

12.15 – 13.00    Saaregurmee OÜ
Tootmise käivitamiseks sai ettevõtte EAS-ist arendusosaku- ja starditoetust kokku 35 000 eurot, lisaks sellele võtsid ettevõtjad MES-ist laenu hoone ostmiseks. Ettevõte kasutab beebitoidu valmistamisel hetkel tooraine aurutamist ja seejärel toodang püreestatakse ning jahutatakse. Püree pannakse kuubikuvormidesse ning sügavkülmutatakse. Külmunud kuubikud pakendatakse.
Aadress: Nasva küla

12.15 – 13.00    Saare Fishexport OÜ
Üle 15 aasta on Saare Fishexport pakkunud erinevatele turgudele kõrge kvaliteediga kalatooteid. Investeeringud inimestesse ja tehnoloogiasse võimaldavad laiendada tootevalikut ja sihtturge.
Aadress: Sadama tee 5, Nasva küla

13.45 – 14.45    Rahvuslik lõunasöök  Angla Tuulikumäel

Anglas ootab meid ainsana Saaremaal oma ilme säilitanud tuulikumägi. Tänaseks on tuulikutele lisandunud Angla Pärandkultuurikeskus, kus on võimalus erinevate meistrite juhendamisel osaleda töötubades - savikojas, villakojas, vildikojas. Kätt saab proovida ka koduleivaküpsetamises.
Aadress: Angla küla

14.45 – 15.45    Angla Tuulikumäe tutvustus ja ringkäik koos Alver Saguriga.

16.30    Saabumine Kuivastu sadamasse
17.00    Praami väljumine Kuivastu sadamast
17.30    Saabume Virtsu sadamasse
19.35    Vahepeatus Türi kesklinnas
20.00    Orienteeruv saabumine Paidesse

Kui Sul tekkis huvi tulla kogema ja Sul on piisavalt uudishimu Saaremaal toimuva osas, siis ootame liituma reisiseltskonnaga. SIIT
Registreerimine kestab kuni 22. aprillini 2018.

Täpsem info

Saima Piisner