Järvamaa uus õppeaasta sai inspireeriva hoo

Täna anti hoog  sisse maakonna 2018/2019 õppeaastale, Järvamaa arenduskeskus ja Järvamaa omavalitsuste liit korraldasid Paide muusika- ja teatrimajas traditsioonilise uue õppeaasta avaseminari, kus tutvustati uusi õpetajaid, kuulati koolide edulugusid ja saadi inspiratsiooni Alar Ojastu esinemisest.

Uue õppeaasta avaseminaril osales üle 250 Järvamaa haridustöötaja ja haridusspetsialisti 27 haridusasutusest või muudest haridust toetavatest asutustest.

Seminari avas Järvamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Pipi-Liis Siemann.

Järvamaal alustab uuest õppeaastast tööd mitu uut kooli.  3. septembril on avaaktus Paide riigigümnaasiumil, mis alustab tööd Paide gümnaasiumi nime all.

Uue nime saavad sellel õppeaastal järgmised koolid: Paide gümnaasium Paide Hammerbecki põhikooliks, Paide ühisgümnaasium Paide Hillar Hanssoo põhikooliks, Paide valla lasteaed-kool Tarbja lasteaed-kooliks, Aravete lasteaed ja Ambla lasteaed-põhikool ühinesid Ambla- Aravete kooliks.

Järvamaal tööd alustavaid õpetajaid ja haridusasutuste juhte tervitasid Järva vallavanem Rait Pihelgas, Türi valla vallavanem Pipi-Liis Siemann ja Paide linnapea Priit Värk.

Õppeaasta avaseminaril tunnustati ja tutvustati Järvamaa koolide edulugusid.

Maakondlikud arenduskeskused on Ida-Viru Ettevõtluskeskuse eestvedamisel viinud haridusprogrammi  Ettevõtlik kool edulugude konkurssi „Õppimine on põnev" läbi juba mitu aastat. Järvamaal kogutakse edulugusid viiendat aastat. Eelmisel aastal õnnestus Järvamaal noppida lausa kaks esikohta vabariiklikul konkursil ja nendeks olid Koeru keskkooli „Õpime professionaalidelt" kategoorias põnevaim tund ning teine Koeru Keskkooli edulugu „Mõttetalgud" parima koostöö partneritega kategoorias.

Sellel kevadel kutsusime taas kõiki Järvamaa koole ja lasteaedasid oma edulugudest teada andma ja konkursil osalema. Igal koolil on omad edulood, mida teistega jagada.

Oma parimaid praktikaid olid nõus seekord jagama Järvamaalt 9 kooli ja 2 lasteaeda.

Türi põhikool – Türi põhikooli projektipäev
Türi põhikool – Õiepäev
Türi ühisgümnaasium – Keeletegu 2017
Roosna-Alliku põhikool – "Ulata meile abikäsi!"
Roosna-Alliku põhikool – "Su nägu kõlab tuttavalt"
Paide ühisgümnaasium – „Seinad, mis mäletavad"
Paide gümnaasium – noorte muusikaline etendus „Päris tõde"
Nurme kool – Nurme koolilaste rajakaamera
Koigi kool – Sajandite aed
Väätsa põhikool – Kosmoseprogramm
Albu põhikool – Õppimine koos kogukonnaga
Retla-Kabala kooli Oisu ja Kabala lasteaed – Ümbritsev elu on põnev – avastame ja katsetame
Türi lasteaia kesklinna õppekoht – Kingitus 100-le Türi linna klienditeenindajale.

Maakondliku žürii otsusega pääsevad vabariiklikule konkursile edasi Türi põhikooli „Õiepäev", Paide gümnaasiumi noorte muusikaline etendus „Päris tõde", Väätsa põhikooli kosmoseprogramm ja Türi lasteaia lugu „Kingitus 100-le Türi linna klienditeenindajale". Kuidas meie maakonna edulugudel üle-eestilisel konkursil läheb, sellest kuuleme juba 18. oktoobril  Haridusfestivalil, mis sel aastal toimub Paides.

Avaseminaril jagas positiivset energiat ja inspireeris uueks õppeaastaks meie haridustöötajaid Alar Ojastu. Ettekande lõpus esitas ta õpetajatele palve, et nad annaksid oma õpilastele enesekindluse tunde, et ennast maailmas maksma panna.  Samuti sai saalitäis rahvast teada õnne valemi. Selleks, et õnnelik olla, vananeda väärikalt, nautida tööd kõrge vanuseni ja olla hea tervisega, on kõige olulisem tunda üldise armastuse olemasolu oma elus. „Ela nii, et sa ei ajaks armastust oma elus eemale, tööta endaga, et sa suudaks hoida armastust, " kõlas  Alar Ojastu soovitus.

Päeva juhtisid Türi ühisgümnaasiumi näiteringi noored Klaudia Tiitsmaa juhendamisel.

Avaseminari toimumist toetasid Järvamaa arenduskeskus, Järvamaa omavalitsuste liit, Euroopa Liidu regionaalarengu fond ning Haridus- ja teadusministeerium.

Fotod avaseminarist SIIN

Lisainfo: