« Tagasi

Järvamaa Ettevõtlusnädala reedene päev tõstab fookusesse sotsiaalse ettevõtluse

5. oktoobril ootame kõiki ettevõtlikke inimesi Paidesse inspiratsiooni töötuppa, mis hakkab otsima vastust küsimusele: mis asi on sotsiaalne ettevõte?

Kuidas sotsiaalset ettevõtlus ära tunda? Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku inimesed on selgitanud, et sotsiaalsete ettevõtete eestvedajad seavad sihi midagi kogukonnas paremaks muuta ja kasutavad selleks ettevõtlust ehk toodete-teenuste müüki. 

Edu korral rikastab sotsiaalne ettevõtlus kohalikku kogukonda. Pakutakse teenuseid, mida kogukonnas muidu poleks olnud ja tihti inimestele, kes muidu teenustest osa ei saaks. Huvitegevust korraldatakse viisil, mis pole pelgalt ajaveetmine ja meelelahutus, vaid toetatakse inimeste heaolu (nt koolitused lapsevanematele). Edendatakse ka säästvat tarbimist ja keskkonnakaitset (nt taaskasutuspoed).

Küllap kõigil kogukonda panustavatel aktiivsetel inimestel tekib varem või hiljem küsimus: "Milline tegutsemisviis on minu jaoks parim? Kas peaksin tegema vabatahtlikku tööd? Või looma ettevõtte, mis loob töökohti? Või pühenduma kohalikule poliitikale? Või…?" Igaüks peab leidma just talle sobiva õige vastuse, mis pakub mõtestatust, eneseteostust ja äraelamisvõimalust.

Ehkki sotsiaalsest ettevõtlusest, kui ühest ettevõtlikust tegutsemiseviisist, on maailmas juttu juba aastakümneid, on arusaamine sellest ettevõtluse vormist veel vähelevinud.  Seepärast ettevõtlusnädala viimasel argipäeval sellele teemale rohkem tähelepanu pöörame.

Reedel, 5. oktoobril Paide Pööningul toimuval sotsiaalsele ettevõtlusele pühendatud inspiratsiooni-töötoas on võimalus esmalt kohtuda sotsiaalset teenust pakkuva ühingu tõsielulooga ja seejärel laiendada oma teadmisi ja arusaamu töötoas.

Pooleteise tunni jooksul jutustab MTÜ Sänna Kultuurimõisa Leiutajate Külakooli asutaja Hendrik Noor oma loo kuidas tekib mõte, vajadus ja kuidas sellest disainitakse teenus, mida väikese maakoha elanikud muidu poleks saanud, räägib oma kooli asutamisest, toimimisest.

Kantuna tõsieluloo kaudu tekkinud arusaamisest jätkub päev sotsiaalse ettevõtluse simulatsiooni ja inspireerivate näidetega, millise protsessi eestvedajateks on Andrei Sadovoi ja Samuel Vard Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustikust. Andrei ja Samuel on ka ühe Eesti populaarseima noorteprogrammi Changemakers Academy kaaskorraldajad.

Inspiratsiooni-töötuppa on oodatud osalema kõik huvilised, alustavad ja tegutsevad ettevõtjad, mittetulundusühingud, noored. Vajalik on registreerumine, kohti on 15le inimesele.

Inspiratsiooni-töötuppa on võimalik registreerida SIIT.

Päevakava:

10.00-10.15 – Sissejuhatus
10.30-12.00 – Kogemuse jagamine – MTÜ Sänna Kultuurimõis, Leiutajate Külakool
12.00-12.15 – Kohvipaus
12.15-13.40 –  Miks ja kuidas saada sotsiaalseks ettevõtjaks? Simulatsioon + inspireerivad näited – Andrei Sadovoi, Samuel Vard, Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik, Changemakers Academy
13.45-14.00 – Sihi seadmine, kokkuvõte

Päeva eesmärgiks on tutvustada sotsiaalse ettevõtluse võimalusi, pakkudes nii praktilisi näiteid kui ka teoreetilisi teadmisi. 

Inspiratsiooni töötuba toimub Ettevõtlusnädala raames ja korraldaja on Järvamaa Arenduskeskus.

Teate koostas:
Taive Saar
MTÜ konsultant