Noorte ettevõtlikkuse suuna tegevusi Järvamaal toetavad
Euroopa Regionaalarengu Fond

Haridusfestivalil said ettevõtlikud koolid ja lasteaiad tunnustatud

17. oktoobril kogunes enam kui 400 õpetajat, koolijuhti ja noort haridusprogrammi Ettevõtlik Kool haridusfestivalile. Festivali raames kuulutati välja koolide ja lasteaedade parimad ettevõtlikku hoiakut arendavad edulood ning jagati välja standardid ehk kvaliteeditunnustused õppeasutustele, mis rakendavad süsteemselt ettevõtlikku õpet.

Haridusprogrammi Ettevõtlik Kool koordinaatori Kristi Krilovsi sõnul töötab täna enam kui 125 kooli ja lasteaeda programmi põhimõtete järgi. Krilovs: „Ettevõtlik Kool on kui kaasaegne hariduse kvaliteedimärk. See on teisisõnu koondnimetus põnevale ja kaasavale õppimise metoodikale, mis toob koolidesse ja lasteaedadesse rohkem iseseisvat ja ettevõtlikku hoiakut, arendab lastes otsustusvõimet ja ärgitab tegutsemishimu."

Sel aastal jagati välja 29 standardit ehk kvaliteeditunnustust, sh Sillamäe Lasteaed Päikseke sai kõrgeima taseme ehk kuldtaseme ning Antsla Gümnaasiumile ja Põltsamaa Ühisgümnaasiumile omistati hõbetase. Baastasemed omistati kokku 26 õppeasutusele üle Eesti. Standardeid jagatakse 3 kategoorias (baas-, hõbe- ja kuldtase) õppeasutustele, mis on juurutanud hästi igapäeva õppesse ettevõtliku ja õppijakeskse õpikäsitluse.

Standardid ehk kvaliteeditunnustuse saajad:

Kuldtase:
Ida-Virumaa: Sillamäe Lasteaed Päikseke

Hõbetase:
Võrumaa: Antsla Gümnaasium
Jõgevamaa: Põltsamaa Ühisgümnaasium

Baastase:
Raplamaa: Kohila Gümnaasium
Ida-Virumaa: Lüganuse Kool, Jõhvi Vene Põhikool, Jõhvi Põhikool, Illuka Kool
Pärnumaa: Vändra Gümnaasium, Jõõpre Kool
Lääne-Virumaa: Vasta Kool, Kunda Ühisgümnaasium, Uhtna Põhikool, Kunda Lasteaed Kelluke, Vasta Kooli Lasteaed Mõmmik,
Järvamaa: Türi Põhikool, Paide Hammerbecki Põhikool, Paide Hillar Hanssoo Põhikool, Imavere Põhikool, Peetri Kool
Viljandimaa: Viljandi Jakobsoni Kool,
Saaremaa: Aste Põhikool, Lümanda Põhikool, Kärla Põhikool, Leisi Keskkool
Valgamaa: Lüllemäe Põhikool, Tsirguliina Kool
Hiiumaa: Lauka Põhikool
Võrumaa: Mõniste Kool

Järvamaa koolidest on eelnevatest aastatest tunnustatud Väätsa Põhikooli, Järva-Jaani Gümnaasiumi, Türi Ühisgümnaasiumi ja Roosna-Alliku Põhikooli.

Edulugude konkurssi parimad eestvedamised on:

Kategoorias „Põnevaim tund":
I koht:  Koeru Keskkooli projekt „Ettevõtliku õpilase koolitund on põnev"
II koht: Rakke Kooli projekt „Cad Robotics"
III koht: Läänemaa Ühisgümnaasiumi projekt „Praktilise turunduse kootööprojekt"

Kategoorias „Heategu kogukonnale"
I koht: Oru Kool projektiga „Linnaga Linnamäel"
II koht: Võru Kesklinna Kool „Muusikal"
III koht: Jõõpre Kool „Jõõpre bussipeatuse uuendamine"

Kategoorias „Parim koostöö partneriga"
I koht: Lihula Gümnaasiumi projekt „Heategevuslik viimase koolikella ball"
II koht: Väätsa Põhikooli projekt „Träsh Walk"
III koht: Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi projekt „Moedemm"

Kategoorias „Noorte/laste algatus"
I koht: Rakvere Reaalgümnaasium „Raamat"
II koht: Hargla Kooli projekt „Teistsugune koolipäev"
III koht: Antsla Gümnaasium „Loovuslaager"

Kategoorias „Ettevõtlik lasteaed":
I koht: Rakvere Eralasteaed Kaur projektiga „Kanad lasteaias"
II koht: Türi Lasteaia projekt: „Toidu teekond taldrikule"
III koht: Sillamäe Lasteaed Päikseke projekt „Robootika"

Haridusfestival on haridusprogrammi Ettevõtlik kool algatusel aastal 2007 sündinud üritus koolijuhtidele, õpetajatele ja õpilastele. Ettevõtlik Kool on üle-eestiline haridusprogramm, mis toob koolidesse, lasteaedadesse põnevat ja kaasavat õppimise metoodikat. Ettevõtliku Kooli võrgustik on laienenud igasse Eesti maakonda, kus kohalikul tasandil koordineerivad programmi maakondlikud arenduskeskused.

Teate edastas:
Reelika Lepik