Noorte ettevõtlikkuse suuna tegevusi Järvamaal toetavad
Euroopa Regionaalarengu Fond

Järvamaa uus õppeaasta sai inspireeriva hoo

Täna anti hoog sisse maakonna 2019/2020 õppeaastale. Järvamaa arenduskeskus ja Järvamaa omavalitsuste liit korraldasid Paide muusika- ja teatrimajas traditsioonilise uue õppeaasta avaseminari, kus osales üle 250 Järvamaa haridustöötaja ja haridusspetsialisti 31 haridusasutusest või muudest haridust toetavatest asutustest.

Seminari avas Järvamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Pipi-Liis Siemann.

Positiivset energiat jagas ning inspireeris alustama uute algatustega uuel õppeaastal mälutreener ja koolitaja Tauri Tallermaa.

Õppeaasta avaseminaril tunnustati ja tutvustati Järvamaa koolide edulugusid, mis on sündinud eelmisel õppeaastal haridusprogrammi "Ettevõtlik kool" toel.

Maakondlikud arenduskeskused koostöös Ida-Viru Ettevõtluskeskusega on vedanud haridusprogrammi  "Ettevõtlik kool" edulugude konkurssi „Õppimine on põnev" juba mitu aastat. Järvamaal koguti parimaid praktikaid kuuendat aastat. Eelmisel aastal vabariiklikul edulugude konkursil õnnestus Järvamaal noppida lausa neli auhinnalist kohta.

Sellel kevadel kutsusime taas kõiki Järvamaa koole ja lasteaedu oma edulugudest teada andma ja konkursil osalema. Igal koolil on omad edulood, mida teistega jagada. Sellel aastal tabas Järvamaad edulugude uputus, kokku esitati konkursile 17 põnevat lugu.

Oma parimaid praktikaid ja edulugusid olid nõus  jagama 9 kooli ja 3 lasteaeda.

Imavere Põhikool - Kirjad kuningakotta
Imavere PK - Päkapikkude kõnd-jalutuskäik
Imavere PK - Meil on veel aega …
Paide Hammerbecki PK - Nutivaba Metsajõe laager
Paide Hammerbecki PK - Teeme ise teatrit!
Paide Täiskasvanute Keskkool - Sisedisaini valikaine
Paide Hillar Hanssoo Põhikool - Tulesärades koduküla
Retla-Kabala kool-Heategevusprojekt loomade varjupaigale
Roosna-Alliku PK - avatud õppepäev „Elu(s) eeskujud"
Tarbja Lasteaed-Kool – Perepäev
Koeru Keskkool - Mõisarahva 100 seenepurki
Koeru Keskkool - Ettevõtliku õpilase koolitund on põnev!
Väätsa Põhikool – Plastiliinimultikas
Väätsa Põhikool – Trash Walk
Koeru Lasteaed Päikeseratas - Rohelaat
Paide Sookure lasteaed - projekt „Kõik õue"
Türi Lasteaed-Toidu teekond taldrikule

Maakondliku žürii otsusega pääsevad vabariiklikule konkursile edasi:
Koeru Lasteaed Päikeseratas „Rohelaat",
Paide Sookure lasteaed projekt „Kõik õue",
Türi Lasteaed „Toidu teekond taldrikule",
Koeru Keskkooli „ Mõisarahva 100 seenepurki",
Koeru Keskkooli „ Ettevõtliku õpilase koolitund on põnev!",
Väätsa Põhikool „Plastiliinimultikas"
Väätsa Põhikool „Trash Walk".

Kuidas meie maakonna edulugudel üle-eestilisel konkursil läheb, sellest kuuleme juba 17. oktoobril  Haridusfestivalil, mis ka sellel aastal toimub Paides. Üleriigilisele konkursile on esitatud 106 edulugu erinevatest maakondadest.

Järvamaa hariduspreemiaid jagas avaseminaril Järvamaa omavalitsuste liit. Loe täpsemalt SIIT.

Järvamaal tööd alustavaid õpetajaid ja haridusasutuste uusi juhte tervitasid Järva vallavanem Rait Pihelgas, Türi valla vallavanem Pipi-Liis Siemann ja Paide linnapea Priit Värk.

Meeleoluka päeva lõpetasid Loora Kaarelson & Kauro Tafitšuk Duo.

Päeva juhtis Türi ühisgümnaasiumi õpilane Johannes Martin Saar.

Avaseminari toimumist toetasid Järvamaa arenduskeskus, Järvamaa omavalitsuste liit, Euroopa Liidu regionaalarengu fond ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Fotosid avaseminarist on võimalik vaadata SIIN

Lisainfo:
Reelika Lepik