Sügisene infopäev Paides

Kodanikuühiskonna Sihtkapital kutsub koostöös Järvamaa arenduskeskusega rõõmuga vabaühendusi sügisesele infopäevale. Ootame teid 11. oktoobril kell 10.00 – 16.30 Paides, Wabalinna majas (Tallinna tn. 11)

Tutvustame põgusalt KÜSKi kõiki toetusvõimalusi. Lähemalt räägime uuest konkursist, mis toetab Eesti Euroopa Liidu eesistumise perioodil siin toimuvaid rahvusvahelisi suursündmusi, samuti avame vabaühenduste arenguhüppe taotlusvooru tingimusi. Päeva teises pooles kutsume aga ühenduste eestvedajaid kaasa mõtlema organisatsiooni arenguvajaduste äratundmise ja nendega tegelemise teemal.

Ajaliselt on sõidukava selline:

10.00 põgus KÜSKi kõigi toetuste tutvustus

10.30 Eesti EL eesistumise sündmuste konkurss

11.30 lõunapaus

12.00 arenguhüppe taotlusvooru tutvustus

13.30 paus

13.45 – 16.30 praktiline koolitus organisatsiooni arengu kavandamiseks

· Eesti EL eesistumise konkursi kohta leiate rohkem infot siit: http://www.kysk.ee/taotlusvoorud/el2017

· Vabaühenduste arenguhüppe taotlusvooru tingimused ja vormid leiate KÜSKi kodulehelt 4. oktoobrist alates.

· Mida aga kujutab endast ühingu arengu kavandamise koolitus?

Eesmärk meil lühikoolitusega lihtne - anda teile mõtteid, tööriistu ning praktilisi soovitusi organisatsiooni arenguhüppeks suuna äratundmiseks ning piisavalt ambitsioonika tegevusplaani koostamiseks. Inspiratsiooni oleme kutsunud neil teemadel teile andma Maris Jõgeva, kes on olnud vabaühenduste liidu EMSL juhataja viimased kolm aastat ning nende aastate jooksul nii katsetanud kui juhtinud mitmeid hüppamisi - mõned on olnud edukamad, teised jälle mitte.

Maris ütleb ise nõnda: Arenguhüpped on keerulised, eriti kui proovida hüpet ilma diagnoosita, kokkuleppeta kuhu organisatsiooni arengus edasi liikuda ning teadmiseta sellest, kuidas muutusi juhtida. Praktilise seminari käigus vaatame peamisi põhjuseid, mis sunnivad üht vabaühendust oma tööd või selle korraldust muutma. Räägime läbi, millised vajadused saab lahendada lihtsalt igapäevase töö käigus, sest selleks on kõik vajalik organisatsioonis täitsa olemas. Teistel juhtudel on aga tarvis vanad harjumused julgemalt lammutada, tuua vabaühendusse sisse uut teadmist, oskusi ja ka investeeringuid. Mõlemal juhul aga vaja eelnevat hindamist ja läbimõeldud plaani, et hüpe ei ebaõnnestuks, vaid tooks kaasa ka uusi kvaliteete. Räägime erinevate organisatsioonide, sh vabaühenduste liidu kogemustest, vaatame organisatsiooni toimimise hindamiseks kasutatavaid meetodeid, arutame erinevaid lahendusi, mida edasiviivaks ja püsivaks hüppeks kasutada ning räägime läbi, mida on vabaühenduse juhil vaja arendustegevusi eestvedades silmas pidada, et muutus kasu asemel kahju ei tooks.

Maris jagab lisaks teooriale praktilisi näiteid, mis peamiselt pärinevad vabaühenduste liidu tööst, aga kindlasti saate ka ise sõna sekka öelda ja lahendusi välja pakkuda lahendusi organisatsiooni vajadustega tegelemiseks. Saab olema huvitav ja kasulik!

Palun anna enda soovist infopäeval osaleda teada 7.oktoobriks, registreerides end SIIN (vajuta lingile). Palun märgi ära ka, kas osaled ainult voorude, konkurssi info osal või soovid osa võtta ka arengu koolitusest.

Lisainfo:
Kaspar Tammist