Võrumaale kogemusi korjama

Neljapäeval, 10. mail uudistavad Järvamaa vabaühenduste arenguprogrammis osalevate mittetulundusühingute esindajad Võrumaa kolleegide tegemisi.

Hommikukohvi kõrvale vesteldakse MTÜ Võluvõru inimestega. Uuritakse, mismoodi on sealsed inimesed saanud ühingu toimima kogukonna huvides.  Tutvutakse ka Gaia kooliga ning lõpetuseks osalevad järvakad töötoas, kus saab selgegks eeterlike õlide kasulik mõju.

MTÜ Sänna kultuurimõisas valmistatakse koos kohalike mittetulundusühingu inimestega (ja nende juhendamisel) väliköögis endale täpselt oma maitse järgi pitsa ehk läbitakse pitsa valmistamise meistrikool. Kõhutäie juurde saab ka mõnusalt kogemusi vahetada Sänna mõisas tegutsevate inimetega.

MTÜ Kaikamäe ja Vanaema Aed OÜ eestvedaja Tiia Trolla tutvustab Järvamaa külalistele oma tegemisi, tutvustab kasulikke taime, viib reisiseltskonna korraks matkama ja samal ajal selgitab milline on kohaliku külaseltsi hingeelu. Kõik läbivad ka kiire ravim- ja maitsetaimede koolituse.

Edasi sõidab reisibuss Urvastesse, kus ootavad reisijaid Urvaste külade seltsi inimesed, tutvustavad oma tegemisi ja toodanguid:  Urvaste kama ja Ubinavurtsu. Taas jagatakse kogemusi, kuidas panna üks vabaühendus toimima ja muuta elujõuliseks.

Õppereisi eesmärk ongi laiendada vaadet ja avardada mõtteid, et kaugelt toodud kogemused rakendada hiljem kodus tagasi olla kohalike vabaühenduste tegevuse hoogustamiseks.

Õppereis on arenguprogrammi neljas moodul, 14. juunil kogunevad programmis osalejad viiendale, viimasele moodulile.

Arenguprogrammi toetavad KÜSK ja siseministeerium.

Lisainfo:
Taive Saar
MTÜ konsultant
Tel: 5851 1770
E-post: taive@jarva.ee