Algas registreerimine rahvusvaheliste messide külastusreisidele

Maakondlike arenduskeskuste võrgustik koostöös erialaliitude ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega (EAS) kuulutas välja registreerimise välismesside külastamiseks. Osalema oodatakse erinevate valdkondade ettevõtete esindajaid. Messikülastuste eesmärk on aidata ettevõtetel välja arendada uusi tooteid ja teenuseid ning leida võimalusi eksportimiseks.

Ettevõtja saab ülevaate erinevatel turgudel toimuvast, uutest trendidest ning on võimalik tutvuda teiste samas sektoris tegutsejatega ning vahetada oskusteavet. Ekspordiga alustajad saavad sel viisil julgustust kogenumatelt ning on rohkem motiveeritud oma tooteid arendama ning välisturgudele minema.

Messikülastustest võivad osa võtta kõik Eesti äriühingud, kes sellest kasu võiksid saada.  Registreerunute hulgast valiku tegemisel on eelistatud ekspordipotentsiaaliga ettevõtted. Osalejal tuleb tasuda 50% külastusega seotud reisikuludest, teise poole rahastajaks on EASi vahendusel Euroopa Regionaalarengu Fond.

Messid on valitud selliselt, et oleks kaetud erinevaid tegevusvaldkondi. Nii leiavad omale sobiva messi näiteks tekstiili-, IT-, toidu-, puidu-, plasti- ja ehitusettevõtjad, merenduse- ja laevaehitusega tegelejad ning teised huvilised. Messikülastuste korraldamisega on loodud vähemalt saja ettevõtte esindajale võimalus oma ettevõtte jaoks häid kogemusi avastada.

Messikülastustele saab kandideerida veebruarikuu jooksul. Täpsem info messide ja kandideerimistingimuste kohta on avaldatud maakondlike arenduskeskuste võrgustiku kodulehel arenduskeskused.ee.

Lisainfo:

Silja Talviste