Avatud on kandideerimine PESA+ ekspordiprogrammi

Ekspordile suunatud PESA+ programmi 5. hooaeg alustab 18. veebruaril 2019. Ootame kandideerima ettevõtteid, kes soovivad ekspordiga alustada või on teinud selles suunas juba esimesi samme, kuid vajavad täiendavaid teadmisi. PESA+ koondab endas veebipõhise koolitusprogrammi, praktilised töötoad ja rahvusvahelise mentorporgrammi. Liitumiseks tuleb täita ankeet hiljemalt 4. veebruariks 2019.

Suures osas veebipõhine programm koosneb neljast moodulist:

• esimeses moodulis tutvustatakse ekspordiplaani, ekspordiks sobiva toote/teenuse valimist ja vaadatakse üle oma koht väärtusahelas
  • teine moodul keskendub eksporditurgude valikule ja turu-uuringute läbiviimisele ning nendest järelduste tegemisele
  • kolmandas moodulis vaadatakse üle ekspordi ajakavad ja selleks vajalikud ressursid
  • neljandas proovitakse praktiliste koolituste käigus ettevalmistust müügikohtumisteks, läbirääkimiste taktikat, võrgustumist ning vaadatakse üle lepingute nüansid.

Lisaks iganädalastele videokoolitustele PESA+ keskkonnas toimuvad regulaarsed mentorkohtumised ning mõned grupikoolitused.

Kogu programmi vältel nõustavad ettevõtjaid ning annavad kodutöödele tagasisidet lisaks Marketingi Instituudi koolitajatele rahvusvahelise kogemusega mentorid Kati Uusi-Rauva ning Andrew Paterson. Koolitajate ja mentorite kohta leiad rohkem infot SIIT.

Mentorkohtumised/ tagasiside koolitajatelt toimuvad põhiosas inglise keeles.

Programmi lõpuks on ettevõtjatel paigas esimesed ekspordiplaanid ja nad omavad läbirääkimiste partnereid sihtriikides. Programm kestab 5 kuud ja selle maksumus kokku on 750,- eurot. Lisandub käibemaks.

Koolitusprogrammi võtab kokku osalemine  rahvusvahelisel messil, et omandatud teadmised praktikasse rakendada (messi osalustasu täpsustub).

Ankeedi programmis osalemiseks leiate SIIT.

PESA+ ekspordiprogramm on osa Loov Eesti+Maa II projektist, mida rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist loomemajanduse arendamise meetmest.

Kersti Kilg
PESA programmi administraator