Loomemajanduse akadeemia Järvamaal

8. ja 9. augustil külastas Loov Eesti + Maa programm Järvamaad. Koos piirkondlike partneritega tegime tutvust loomemajanduse valdkonnaga. Akadeemia esimesel päeval võtsid meid lahkelt vastu ja tutvustasid oma tegemisi ning plaane sellised loomeettevõtted ja -ettevõtjad nagu Saara Kirjastus, Resa Nukustuudio, Wile farm, Kirna mõis, Mari-Lill Pihtje, Rüütli käsitöökoda ja Rainer Eidemiller, kes tutvustas Paide linna arengut ja arengu takistusi.

Teisel päeval olime Paide Pööningul, kus Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja Raul Järg tutvustas arhitektuuri valdkonda ja "laborandid" Elo Kiivet ning Maria Derlõš Linnalaborist viisid läbi loovate keskkondade töötoa (Vaata: Arhitektuur on meie ühislooming). Peale töötuba võtsime suuna Arvamusfestivalile, kus koostööpartnerid korraldasid arutelu "Kas surnuks töötamine on paratamatus?" Etteruttavalt võib öelda, et see oli üks publiku lemmikumaid arutelusid reedel – äärmiselt sisukas ja põnev (Vaata: Retsept õnnelikuks eluks: piisaval hulgal erinevaid ja meeldivaid tegevusi).

Mis aga toimus täpsemalt akadeemia esimesel päeval - loe SIIT.

Täpsem info

Saima Piisner