Toetus avardab ettevõtete teadusmahuka arendustöö võimalusi

SA Archimedes ja Eesti Teadusagentuur pakuvad ettevõtetele toetust rakendusuuringute või tootearendusprojektide elluviimiseks koostöös teadusasutustega. Nutika spetsialiseerumise rakendusuuringute toetuse (NUTIKAS) uues taotlusvoorus on teenust pakkuvate teadusasutuste ringi lisatud neli positiivselt evalveeritud tehnoloogia arenduskeskust. Teise suurema muudatusena saab kasutada senisest suuremat osa toetussummast projektiga seonduvalt ettevõttesiseste kulutuste katteks.

Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Indrek Reimand märkis, et senisest laiem teaduspartnerite ring peaks võimaldama teaduspõhise arendustöö vajadusega ettevõtteil oma plaanid teoks teha. „Ettevõtete ja teadusasutuste koostööd soodustab ka varasemast paindlikum võimalus kasutada osa toetussummat ettevõttesiseste projektikulude katteks," lisas Reimand.

Taotlusvoor kestab septembri lõpuni 2020

Toetussumma ühe projekti kohta on 20 tuhat kuni 2 miljonit eurot. Sellest vähemalt 60 protsenti peab moodustama teadusasutuselt tellitav rakendusuuring või tootearendus. Kuni 40 protsenti toetuse summast on lubatud kasutada kulude katteks, mis tehakse projektiga seonduvalt ettevõtte sees. Sealhulgas on ka näiteks projektiga seotud personali- ja materjalikulud, samuti täiendav nõustamisteenus. Nende kulutuste osakaal on varasematega võrreldes poole suurem.

NUTIKAS toetuse määr on 25-70 protsenti projekti abikõlbulike kulude maksumusest. Täpne ulatus sõltub ettevõtte suurusest ja sellest, kas tellitav projekt on rakendusuuring või tootearendus. Taotlusi saavad esitada Eesti äriregistrisse kantud ettevõtted, kes võivad kaasata projekti tulemustest huvitatud partnereid. Taotlemine toimub elektrooniliselt struktuuritoetuse registri e-Toetuse infosüsteemis. Taotlusvoor kestab kuni 30.09.2020.

NUTIKAS toetuse 2019. aasta taotlusvooru infopäevad toimuvad 25.02 Tartus ja 27.02 Tallinnas. Palume infopäevadele eelnevalt registreeruda siin.

„Rakendusuuringute toetamine nutika spetsialiseerumise kasvuvaldkondades" on Haridus- ja Teadusministeeriumi toetusmeede, mille eesmärk on soodustada koostööd ettevõtete ning teadus- ja arendusasutuste vahel, suunates teadusasutusi rohkem arendama ka ettevõtetele olulisi valdkondi. Aastani 2022 on toetusmeetmes kasutamiseks veel ca 15 miljonit eurot. Raha selleks tuleb Euroopa Regionaalarengu Fondist ja Eesti riigilt.

Lisainfo:

Kontakt:

Tea Tassa – SA Archimedes meetmehoidja, tel 730 0396, tea.tassa@archimedes.ee

Viktor Muuli – ETAg, nutika spetsialiseerumise valdkonna juht, 730 0325, viktor.muuli@etag.ee