Järvamaa tutvustab end tulevastele turistidele kaks nädalavahetust järjepanu

1.-3. veebruaril Riias Kipsala messikeskuses ja 8.- 10. veebruaril Tallinnas Eesti Näituste paviljonides toimuvad turismimessid, kus näituste hallides on koos teiste  Eesti maakondadega ka Järvamaa ettevõtted.

Kolmandat aastat järjest kasutab Järvamaa turismimessil Tallinnas tunnuslauset „Üks tee, mitu sõpra", et tutvustada turistile ajaviitevõimalusi, mida esitlevad erinevad Järvamaa turismiettevõtted. Asja idee seisneb selles, et tulles meie muuseumisse, teemaparki või loodusesse tegusalt aega veetma, on võimalik soodsama pääsmega saada osa mitmest objektist ühel reisi jooksul ja nii näeb rohkem Järvamaa eri kohti. Nüüd kohendasime kutsuva lause ka vene, läti ja inglise keelde ning vaatame, kuidas muukeelne klient selle vastu võtab.

Riias toimuval turismimessil Balttour 2019 osalevad Eesti piimandusmuuseum, Eesti ringhäälingumuuseum, alpakakasvatustalu Wile farm, Tanksemäe sahver, Eesti jalgrattamuuseum, Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskus, kõrvuti töötatakse ajakeskus Wittensteiniga, kellel on omaette pind. Kokku reklaamib Järvamaa pinnal kolmel messipäeval 8 Järvamaa inimest. Eesti piimandusmuuseum teeb ja pakub Lätimaa pealinlastele ehedat võid, Wile farm meelitab lisaks turismiteenustele ka alpakavillaste toodetega. Selle messi kulude katmisel panid õla alla Järvamaa Arenduskeskus ja mõlemad LEADER piirkonnad Järvamaal, nii Lõuna-Järvamaa koostöökogu kui ka Järva Arengu partnerid.

Nädala pärast Tallinnas toimuval Tourest 2019 messil osalevad 16 ettevõtet üle Järvamaa:  Ajakeskus Wittenstein ja Järvamaa muuseum, Eesti Piimandusmuuseum, Eesti Ringhäälingumuuseum, Eesti Jalgrattamuuseum, A.H. Tammsaare muuseum Vargamäel, Kassiaru puhkemaja, alpakakasvatustalu Wile farm, Türi muuseum, Türi elamuspark,  kõik Järva-Jaani muuseumid, Roosna-Alliku mõis, Hindreku talu ja peomaja, Paide muusika- ja teatrimaja ning uustulnuk Paide teater. Järvamaa Turismiinfokeskus seisab hea kogu maakonna turismirahva eest. Igal ettevõttel on viia messile oma uudis ja spetsiaalne messipakkumine, näiteks Paide teater müüb suvelavastuse „Eesti jumalad" pileteid.

Seekord toetasid kõik omavalitsused oma ettevõtjaid, abistas Järvamaa Omavalitsuste Liit, Järvamaa Arenduskeskus ja ülejäänud kulud kannavad ettevõtjad ise.

Järvamaa Turismiinfokeskus viib mõlemale messile  vastvalminud Järvamaa turismikaardi ja Tallinnas pakutakse messikülalisele maakonna suurimate kultuuri- ja spordisündmuste kalendrit.

Reedel, 8. veebruaril saab külastada messi 12:00 - 19:00, laupäeval 9. veebruaril on mess avatud  10:00 - 18:00 ja pühapäeval 10. veebruaril 10:00-15:00.

Messile pääseb prinditud e-kutsega.

Teate koostas ja messi koordineerib:
Piret Sihver
infokonsultant