Sammudes oma unistuste täitumiseni

Ettevõtlusnädal, juhtmõttega „Samm sinu unistusteni", algas Järvamaal turismiettevõtjatele mõeldud ettevõtmisega.

Kogunemiskoht Käru kõrts sai pilgeni rahvast täis, tulijaid oli lõunast ja põhjast, oli noori ja oli vanemaid, uusi alustajaid kui ka vanu väärikaid tegijaid. Tuldi kokku seepärast, et üheskoos nokkida üks tarkusetera ja vahetada kogemusi. Kokku saada on ikka tore.

Seekord kutsus Järvamaa Arenduskeskus unistusi hõõguma puhuma Vist Estonia tiimi liikme Kristiina Kästiku, turismiettevõtja Evelin Ilvese ja Toosikannu puhkekeskuse juhatuse liikme Leo Kassi.

„Koolita ennast kodust lahkumata" oli teema, mis õhutas heitma pilku e-akadeemiasse, mis on hea võimalus ettevõtjal turismialaselt end pisut harida. Akadeemiasse sisse astumiseks haridust tõendavaid dokumente ei nõuta, õppetulemuste pingerida ei koostata, ole aga mees ja logi Puhka Eestis keskkonda sisse ja alusta õpet. Teadmisi pakutakse turunduse, Puhka Eestis kirjelduste koostamise ja muude tulutoovate sammude teadlikuks astumiseks. EAS pakub võimalust spetsiaalse lisakoolituse korraldamiseks turismiettevõtjatele Järvamaal. Mitte juhused ei tee su elu paremaks, vaid teadlikud muudatused.

Edasi kehastus kogu seltskond turistideks ja nagu ikka kokkusaamistel kombeks, tutvuti võõrustava ettevõttega. Toosikannu puhkekeskus, millele kuulub ka Käru kõrts, lõi kõik oma tugevused letti ja näitas kolleegidele, mis neil pakkuda on. Suurima imestuskoori saavutas Toosikannu loomapark. Metsa loomi vaatama siirdus kaks seltskonda. Ühed armsa nõukaaegse PAZ bussiga ja teised veoauto kastis vihma trotsides. Allakirjutanu sõitis bussis ja bussisolijate suureks rõõmuks rivistusid kõik loomapargi suurimad asukad teepervedele, et neid imetleda saaks: metskitsed, põder ja palju punahirvi. No on uhked loomad ikka küll, eriti kui oled kasutanud võimalust oma silmal kuningas olla.

Pärast safarit katsetasime omal nahal ka peamaja seminarisaali hubasust ja jätkasime unistuste lainel. Ettevõtja leiba sööv Evelin Ilves liikus oma meenutustes ajateljel pisut tagasi ja  andis mõista, et unistamine ettevõtjana pole talle võõras. Ja pani südamele, et kõik see, mis on meil olemas, oli kunagi see, mida ihkasime. Meie esitatud küsimus, kas turismiettevõtja amet võiks olla unistuste töökoht vastas ta: „Nii ja naa" . Lahti mõtestades tekkis nii mõneski kuulajas äratundmistunne, et turismiettevõtja päevades on nii päikest kui äikest, aga kokkuvõtteks tasub turismis unistuste täideviimine kõige enam ära kui hoolid oma kliendist ja tahad luua midagi enneolematut.

Praktilise tööna viis Järvamaa Arenduskeskus läbi hääletuse, kas Järvamaa turismiettevõtja vajab regionaalse turismiorganisatsiooni Põhja- Eesti turism tuge. Ettevõtjate otsus oli, et vajab küll.

Järgmisel korral kohtutakse juba kevadel 2019.

Teate koostas

Piret Sihver