Tulemas on Järvamaa turismiasjaliste aasta sündmus

9.- 11. veebruaril 2018 toimub Eesti Näituste paviljonides turismimess TOUREST, mis on sel korral eriti pidulik ja pühendatud Eesti100le.  Eesti siseturismi hallis on koos teiste  maakondade eksponentidega ka Järvamaa ettevõtted.

Kolmandat aastat järjest kasutab Järvamaa turismimessil tunnuslauset „Üks tee, mitu sõpra", et tutvustada siseturistile ühisprogramme, mis on kokku pandud Järvamaa ettevõtete poolt. Tule perega muuseumisse, teemaparki või loodusesse tegusalt aega veetma ning saa osa mitmest objektist ühel reisil Järvamaa erinevates kohtades.

Messil osalevad 13 turistile töötavat ettevõtet üle Järvamaa:  Ajakeskus Wittenstein ja Järvamaa muuseum, Eesti Piimandusmuuseum, Eesti Ringhäälingumuuseum, Eesti Jalgrattamuuseum, A.H. Tammsaare muuseum Vargamäel, Kassiaru puhkemaja, alpakakasvatustalu Wile farm, Türi muuseum, Türi elamuspark, Kilplaste küla,  kõik Järva-Jaani muuseumid, Roosna-Alliku mõis ja uustulnuk Hindreku talu ja peomaja. Järvamaa Turismiinfokeskus seisab hea kogu maakonna turismirahva eest. Kokku reklaamib oma ettevõtet kolmel messipäeval ligi 25 Järvamaa inimest.

Järvamaa väljapanek võtab Puhka Eestis hallis enda alla 24 m2. Järvamaa messipind on kujundatud lõbusas võtmes. Järvamaa ettevõtmisi iseloomustab taustapilt, mille joonistas karikaturist Indrek Tegelmann.

Järvamaa Turismiinfokeskus viib messile  vastvalminud Järvamaa turismikaardi aastanumbriga 2018 ja maakonna suurimate sündmuste kalendri, milles pakutakse turistile  siitkandi spordi- ja kultuuriüritusi.

Messi avamise ajal saavad oma EHE (Ehtne ja huvitav Eesti) auhinnamärgise kätte Kilplaste küla ja Eesti Piimandusmuuseum.

Messil osalemist toetasid Järvamaa Omavalitsuste Liit 1000 euroga, Järvamaa Aenduskeskus ja ülejäänud kulud kannavad ettevõtjad ise.

Reedel, 9. veebruaril saab külastada messi 12:00 - 18:00, laupäeval 10. veebruaril on mess avatud  10:00 - 18:00 ja pühapäeval 11. veebruaril 10:00-15:00.

Messile pääseb prinditud kutsega, mis prindi välja SIIT

Teate koostas:
Piret Sihver