Noorte ettevõtlikkuse suuna tegevusi Järvamaal toetavad
Euroopa Regionaalarengu Fond

Selgunud on konkursi Järvamaa parimad ettevõtted 2019 nominendid

SA Järvamaa Arenduskeskuse poolt välja antava ettevõtluse auhinna nominendid kõigis kaheksas kategoorias on selgunud. Võitjad kuulutatakse välja 10. oktoobril toimuval ettevõtjate tunnustamisel Esna Galeriis.

Järvamaa ettevõtete tunnustamise konkursile esitati sellel aastal 42 kandidaati (ettevõtet/isikut/sündmust/toodet/teenust/talu) kaheksas erinevas kategoorias. Hindamiskomisjon on valinud igast kategooriast kolm tugevamat, millised kandideerivad aasta parima tiitlile.

Aasta ettevõtte kategooria jaguneb kolmeks ja tunnustuse pälvivad aasta suurettevõte, keskmine- ja väikeettevõte. Suurettevõtte kategoorias asuvad konkureerima metsa töötluse ja kokkuostuga tegelev ettevõte Aarman Puit OÜ, teedeehituses tegelev Verston OÜ ning põllumajandusettevõte Väätsa Agro AS. Keskmise suurusega ettevõtte kategoorias konkureerivad üldvõidule metallkonstruktsioone ja nende osasid tootev Avemet Eesti OÜ, puidust kaubataarade tootmine- standard-ja erimõõdus kaubaaluste ning muude pakkimiseks kasutatavate prusside, laudade ja liistude tootja Tammelaks OÜ ja  toiduainetööstus- ja kaubandusseadmete hulgimüügiga tegelev Weide Invest OÜ. Väikeettevõtete kategoorias kandideerivad eritellimusel transpordikaste valmistav Ages Partner OÜ, bituumen-emulsioonide tootmisega tegelev Pigipada OÜ ja toitlustusettevõte Pizzakiosk OÜ.

Eduka noore ettevõtte kategoorias on esitatud nominentideks tugevvoolu elektri-, käidu-, hooldus- ja tööstusautomaatika töid tegev Eleman OÜ, hoolekandeteenuseid pakkuv Käru Südamekodu OÜ ja sõiduautode, väiketehnika, põllumajandusmasinate ja rasketehnika hooldust ja remonti pakkuv Vaoparts OÜ.

Ka sellel aastal oli võimalik esitada maakonna tasandil kandidaate parima talu ning toote ja/või teenuse kategooriates. Parima talu kategoorias kandideerivad parima tiitlile ratsutamisteraapiaga tegelev MTÜ Equilibre, piimatootmise, teravilja, õlikultuuride ja kaunvilja kasvatusega tegelev Takkasaare talu ning teravilja ja õlikultuuride kasvatuse ning töötlemisega tegelev Raismikuoja talu.

Piirkonna toote/teenuse kategoorias kandideerivad Hindreku talu/Eesti veini kamber, traditsiooniliste kodumaiste retseptide järgi valmistatud lisaaineteta värskeid ja tervislikke Eesti tooteid valmistav Viibergi OÜ ja Woodhammer OÜ, mis valmistab eritellimusel mööblit.

Aasta turismitegija kategooria statuut on väga laiapõhjaline ja siia oli võimalik esitada tiitlisaajaks eraisikuid, sündmusi, objekte ja teenuseid jne. Lõpliku paremusjärjestuse selgitavad omavahel  Hindreku Turismitalu, elamusteenuseid pakkuv Türi Elamuspark ja alpakade kasvatusega tegelev Wile farm

Järvamaa sõbra kategooriasse esitati kolm kandidaati ning nende seast selgub ka sõbra tiitli vääriline võitja. Kandidaatideks on sellel aastal AS Konesko ja ettevõtte juht Mart Hirtentreu, Paiaristi arendus - Tikupoiss OÜ ja Alexela tankla rajamine ning MTÜ Jalgpalliklubi Paide linnameeskond.

Järvamaa ettevõtete tunnustamise eesmärk on maakonna ettevõtjate tegevuse väärtustamine ning tänamine panuse eest piirkonna arengusse. Tunnustatakse edukalt tegutsevaid äriühinguid ja silmapaistvaid isikuid, kelle tegevus ja eeskuju on enim mõjutanud Järvamaa elukeskkonda ja inimeste heaolu, suurendanud elanike tööhõivet, sissetulekuid ja maakonna tuntust, muutnud maakonda atraktiivsemaks selle elanikele, külastajatele, spetsialistidele, investoritele.

Parimaid tunnustatakse 10. oktoobril üle-eestilise ettevõtlusnädala raames peetaval Järvamaa ettevõtjate tunnustamissündmusel Esna Galeriis.

Konkursile esitatud kõigi kandidaatidega saab tutvuda SIIN

Ettevõtlusnädala teiste sündmustega saab tutvuda SIIN

Parimate ettevõtjate tunnustamise päeval Esna Galeriis 10. oktoobril on osalemine kutsetega.

Päevakava on järgmine:

14.00 - 15.00 Tõnu Palm, Luminor panga peaökonomist teemaga "Kuhu suundub Eesti majandus?"
15.00 - 15.30 Suupisted ja suhtlemine
15.30 - 16.00  Parimate tunnustamine
16.00 - 16.30 Jan Uuspõld, "Kas ja kui palju huumor meid elus edasi kannab?"
16.30- 17.00  Suupisted ja omavaheline suhtlemine

Lisainfo: