Algas Ajujahi telehooaeg

Aprillis jõuavad Eesti Televisiooni eetrisse Eesti suurima äriideede konkursi Ajujaht hooaja telesaated. Telehooaeg koosneb kaheksast saatest ja on täis ootamatusi nii meeskondadele kui televaatajatele. Hooaja võitja selgub 24. mail 2018 toimuvas otsesaates.

Telesaates alustavad võistlust võidu nimel 100 paremat äriideed, mille valis kõigi Ajujahile esitatud ideede seast välja ekspertidest koosnev žürii. Esimestes saadetes esitlevad 100 paremat meeskonda äriideid žüriile, kes valib välja 30 tugevamat.

Ajujahi ellukutsuja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ettevõtluse keskuse direktori ja Ajujahi mentori Tanel Rebase sõnul paneb tänavune telehooaeg meeskonnad igakülgselt proovile ja pakub üllatusi. „Ettevõtluses on edu tagamiseks tarvis olla valmis ootamatusteks. Ajujaht on esimeseks sammuks alustavatele ettevõtjatele, mistõttu soovime lisaks sisukale koolitusprogrammile ja mentorvõrgustikule pakkuda ka kogemust, kuidas igapäevaste väljakutsetega toime tulla," lisas ta.

Ajujahi partneri SEB Grupi innovatsioonijuhi ja Ajujahi žüriiliikme Mart Maasiku sõnul iseloomustab tänavusi meeskondi küpsus ja pühendumus ettevõtlusega alustamisel. „Paljude tiimide puhul on areng kogu konkursi vältel olnud märgatav. Mitmed meeskonnad, kelle äriidees esmapilgul potentsiaali ei nähtud, on žüriile vastupidist tõestanud," iseloomustas Maasik tänavuse hooaja äriideid ja meeskondi.

Ajujahi mentori ja Elisa telekomiteenuste valdkonnajuhi Mailiis Ploomanni sõnul rõõmustas teda käesoleval Ajujahi hooajal kõige enam heade ideede rohkus ja asjalikkus. „Ideed on hästi läbimõeldud ning praktilist väärtust loovad lahendused," kiitis Mailiis Ploomann selle hooaja tiime ja äriideid. „See on kindel märk sellest, et konkursi üldine tase on tõusnud. Tänu millele on ka žüriis väga põnev olla. Vaatamata sellele, kui kaugele Ajujahi konkursil jõutakse, loodan väga, et enamik tiimidest teeb oma ideedega tööd edasi ja jõuab neid turule ka testima," lisas ta.

Ajujaht on Eesti Televisiooni eetris neljapäeviti kell 21.40. Ajujahi tänavuse hooaja võitja selgub 24. mail toimuvas otsesaates. Meeskondade vahel läheb jagamisele 75 000 euro suurune auhinnafond. Meeskondadega saab tutvuda siin.

Eesti suurima äriideede konkursi ellukutsuja on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), partner SEB ja suurtoetaja Elisa. Lisaks neile toetavad Ajujahti Elering, Levira, Tehnopol, advokaadibüroo Triniti, Ülemiste City, Harku vald, Hiiu vald, Pärnu linn, Saue vald, Tallinna linn, Tartu linn, Viimsi vald ja Võrumaa omavalitsuste liit. Ajujahi elluviimist rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisainfo:

Mariann Sudakov