« Tagasi

Järvamaa Arenduskeskus kuulutab välja suveniirikonkursi

Viimasest Järvamaa suveniirikonkursist on möödunud mitu aastat. Vahepeal on muutunud maakonna haldusjaotus ja juurde on tulnud ettevõtteid, mis võiksid meeneid valmistada ja seetõttu kuulutab Järvamaa Arenduskeskus välja konkursi „Järvamaa suveniir 2018".  Konkursi eesmärgiks on mitmekesistada Järvamaad tutvustavate, piirkonna mainet kujundavate suveniiride valikut ning virgutada kohalikku loomepotentsiaali. Konkurss toimub ajavahemikus 9.maist kuni 31.augustini, mil on tööde esitamise lõpptähtaeg. Järvamaa Arenduskeskuse poolt kokku kutsutud žürii tutvub töödega septembris. Võitjad kuulutatakse välja Järvamaa ettevõtlusnädalal oktoobris. Septembri esimeses pooles antakse ka avalikkusele võimalus valida oma lemmik. Usume, et antud aeg on piisavalt pikk, et head mõtted teoks saaksid.

Sel korral on muutunud osalustingimused ja ka kategooriad. Seekordne konkurss valib välja parimad kolmes kategoorias: turistimeene, esindusmeene ja toidumeene.

Turistimeene on lihtne, hinnalt taskukohane ja sõnumiga, kust meene pärit.

Esindusmeene on mõeldud kingiks Järvamaa inimeselt kallile külalisele või kingiks ise külla minnes. See on samuti piirkonna lugu jutustav, kuid pisut suursugusem ja kallim.

Et leida Järvamaa toiduerisust ja siitkandist midagi toredat kingiks, on esmakordselt välja kuulutatud ka kategooria: Toidumeene. Viimasel ajal on populaarne viia kingiks kohalikke maitseid –Tallinna kilu, Põhjaka leiba, Kalevi kommi, käsitööõlut või Eesti kohukest. Eeldame, et toidumeene on Järvamaal valmistatud või kohalikust toorainest söödav või joodav toode, mis on pakendatud asukohta markeerivasse pakendisse. Võimalusel lisada igale meenele tekkelugu või legend.

Nii esindusmeenetel kui turismimeenetel võiks olla praktiline väärtus. Oluline on läbi mõelda ka pakend. Kõnekas ja meeldejääv meene väljendab piirkonna looduslikku ja kultuurilist eripära, lähtub kohalikust sümboolikast, on seotud kohalike kommete ning pärimusega.

Järvamaa Arenduskeskuse soov on, et meene loomisel tuleks arvestada, et eset oleks edaspidi võimalik toota suhteliselt lühikese aja jooksul ja erinevates kogustes. Konkurss ootab ennekõike nende meistrite või tootjate töid, kes suudavad hiljem tagada meenete pideva tootmise.

Konkursist võivad osa võtta kõik üksikisikud, äriühingud, üksikettevõtjad, seltsingud, huvi- ja hobigrupid. Konkursil osalemise tingimused ja hindamise kord on lisatud teate alla.

Rahaline auhinnafond jagatakse kolme parima vahel. Lisaks paneb iga omavalitsus oma piirkonda paremini iseloomustavale meenele välja eriauhinna. Auhinnatseremoonia toimub Järvamaa ettevõtlusnädalal kui pärjatakse maakonna tublimaid ettevõtjaid. Samuti on õigus võidutöödel kanda märgist „Järvamaa parim suveniir 2018".

Teate koostas:

Piret Sihver

turismiInfokonsultant Järvamaa turismiinfokeskuses

piret@jarva.ee telefon 3850400