Järvamaal algas kandideerimine inimõiguste saadikuks

Eesti Inimõiguste Keskus otsib Läänemaalt, Raplamaalt ja Järvamaalt saadikuid, kes soovivad oma kogukonnas inimõigusi edendada. Saadikud aitavad inimõigusi inimestele lähemale tuua ja tagada selle, et riik austaks kõigi Eesti inimeste põhiõigusi.

Keskus otsib vabatahtlikke saadikuid, kes hoolivad oma kodukoha turvatundest ja austavad võrdselt iga inimese inimväärikust. "Meie inimõiguste saadikutel on keskuse ettevõtmistes väga suur roll. Nad on tänuväärseks ühenduslüliks inimõiguste keskuse ja kogukondade vahel ning nad aitavad luua sellist Eesti ühiskonda, kus kõigil oleks mõnus elada," ütles programmi juht Liina Rajaveer.

Eesti eri paigust pärit inimõiguste saadikud moodustavad võrgustiku inimestest, kelle südameasjaks on päriselt midagi head Eestis ära teha. "Saadikuna on mu silmaring kindlasti laienenud. See on täiesti asendamatu ressurss, et saan teiste inimõiguste saadikutega peegeldada teemasid, millega ma igapäevasel kokku ei puutu," sõnas Lääne-Virumaa inimõiguste saadik Keio Soomelt.

Iga inimõiguste saadik läbib esmalt erinevaid inimõiguste valdkondi puudutava koolitusprogrammi. Edaspidi on saadikul võimalus osaleda täiendavatel koolitustel ja kaasa lüüa keskuse üritustel, näiteks Arvamusfestivalil või mitmekesisuse päeval. Samas panustab saadik kogukonna heaolusse, jagades infot inimõiguste kohta ja korraldades temaatilisi ettevõtmisi. "Üks toredamaid on olnud inimõiguste teemaline fotovõistlus, mille korraldasin 6.–9. klassi õpilastele. Kõigil oli võimalus mingi konkreetse teemaga lähemalt tutvuda ja sellele oma tõlgendus anda," ütles õpetajana töötav inimõiguste saadik Kätlin Kuldmaa. Saadiku tegevust toetavad igakülgselt nii inimõiguste saadikute võrgustik kui inimõiguste keskus.

Ühine inimõiguste saadikutega ja aita luua parem Eesti kõigi jaoks! Täida kandideerimisvorm hiljemalt 8. märtsil.

Lisainfo: Liina Rajaveer

Saadikute programmi juht