Uus õppeaasta tõi kokku Järvamaa haridustöötajad

26. augustil anti maakonnas hoog sisse algavale 2021/2022. õppeaastale. Järvamaa Arenduskeskus ja Järvamaa Omavalitsuste Liit korraldasid Türi Kultuurikeskuses traditsioonilise uue õppeaasta avaseminari, kus osales üle 150 Järvamaa haridustöötaja ja haridusspetsialisti 27 haridusasutusest või muudest haridust toetavatest asutustest.

Seminari avas Järvamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Priit Värk. Seminari eesmärk oli häälestada kõiki haridustöötajaid uueks õppeaastaks, tunnustada eelmise õppeaasta tublisid tegijaid,  tutvuda uute kolleegidega ja saada innustatud parimatest praktikatest.  Päeva viisid läbi Kaarel Orumägi ja Eesti Noorte Muusikaliteatri näitlejad.

Sellel kevadel kutsusime juba kaheksandat korda kõiki Järvamaa koole ja lasteaedasid oma edulugudest teada andma ja konkursil osalema. Igal koolil on omad edulood, mida teistega jagada. Üle-eestilisele konkursile esitati sellel aastal erinevatest maakondadest kokku 103 lugu. Järvamaad tabas sel aastal edulugude uputus. Oma parimaid praktikaid ja edulugusid olid Järvamaalt nõus jagama 15 kooli ja kolm lasteaeda.
Kokku esitati Järvamaa haridusasutustest 29 inspireerivat ja põnevat lugu.

Albu Põhikool - Teaduspäevad Albu koolis ja kogukonnas
Aravete Keskkool - Taimed meie elus
Imavere Lasteaed Mõmmi - Mõmmipere loomapark
Imavere Põhikool - Edukas ulaõpe
Imavere Põhikool - EHA (Ettevõtja Huvitegevusele Appi)
Imavere Põhikool - Meediapäev
Järva-Jaani Gümnaasium - Õpetajate Suvekool
Koigi Kool - „Õppimine on põnev"
Laupa Põhikool - Laupa põhikooli roheliseks kooliks kasvamine
Paide Gümnaasium - Paide Gümnaasiumi ilmaparandajad
Paide Gümnaasium - PG Loome
Paide Gümnaasium - Valikkursus Kunstilabor
Paide Gümnaasium - Wittensteini põgenemistuba
Paide Hammerbecki Põhikool - Rahaliste vahendite kogumine kassitoidu ostmiseks MTÜ Paikass toetuseks
Paide Hillar Hanssoo põhikool - Projekt „Sallivad semud"
PAIde Lasteaed - Barbi konkurss
Peetri kool - Kohalikku Mängutuppa Mängumaja
Peetri Kool - Kooliaia rajamine Peetri kooli
Retla-Kabala kool Oisu lasteaed - 12 kuud Oisu lasteaia pargis
Retla-Kabala kool Oisu lasteaed - SIPSIKUD
Roosna-Alliku Põhikool - Lennu lõpukink koolile - Geopol klassiseinal
Roosna-Alliku Põhikool - Äritänav Roosna-Allikul
Tarbja Lasteaed-Kool - „Pakendiprojekt"
Türi Lasteaed - Seiklused päkapikkude salakambris
Türi Lasteaed - Sünnipäevakingitus ETV 65. juubeliks- meisterdame teleri!
Türi Põhikool - Türi Legotegu
Türi Ühisgümnaasium - „Siin on meie saladus…"
Väätsa Põhikooli liikumisduell LIDU
Väätsa Põhikooli loovtööna paigaldatud RAJAKAAMERA

Maakondliku žürii otsusega pääsevad vabariiklikule konkursile edasi:
Imavere Lasteaed Mõmmi - Mõmmipere loomapark
Paide Gümnaasium - Wittensteini põgenemistuba
Paide Hillar Hanssoo põhikool - Projekt „Sallivad semud"
Türi Lasteaed - Sünnipäevakingitus ETV 65. juubeliks- meisterdame teleri!

Sellest, kuidas meie maakonna edulugudel üle-eestilisel konkursil läheb, kuuleme juba 4. novembril Haridusfestivalil, mis sellel aastal toimub Tallinnas Filmimuuseumis.

Järvamaa hariduspreemiaid jagas avaseminaril Järvamaa Omavalitsuste Liit. Loe täpsemalt SIIT.

Järvamaal tööd alustavaid õpetajaid ja haridusasutuste uusi juhte tervitasid Järva valla vallavanem Arto Saar, Türi valla vallavanem Pipi-Liis Siemann ja Paide linnapea Priit Värk.

Fotosid avaseminarist on võimalik vaadata SIIN.

Avaseminari toimumine oli kaasrahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondi toetuse andmise tingimustest "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks", Järvamaa  Omavalitsuste Liidu, Haridus- ja Noorteameti ning Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt.

Lisainfo:
Reelika Lepik