Põhja-Eesti oli välisturistide piiramisrõngas

Möödunud nädalavahetusel, 30. juunil – 1. juulil toimus Tallinna Raekoja platsil suurüritus „Ava Lava, Tallinn 2018!" kus pealinna tähtsaim väljak avati Põhja-Eesti käsitöölistele, muusikutele ja reisihuvilistele. Mitmedsajad välisturistid piirasid sisse Põhja-Eesti maakondade infotelgi, saades häid soovitusi, nutikaid vihjeid sihtkohtade külastamiseks ja uusi turismikaarte. Tihti piirduvad Eesti külalised vaid Tallinna külastamisega, harva jõutakse siit kaugemale. Seepärast pakkusidki Põhja-Eesti regiooni turismiesindajad huvilistele erinevaid võimalusi ja ideid väljaspool Tallinna asuvate põnevate turismiobjektide avastamiseks.

Regiooni tutvustava väljapanekuga oli esindatud SA Põhja-Eesti Turism, täiendavalt lähetas oma saadiku pealinna Järva maakond. Järvamaa turismiinfokeskuse infokonsultant Piret Sihver tegi tublit tööd tutvustades nii Järvamaa turismiobjekte, -ettevõtteid, kui vastates küsimustele nii Tallinna kui kogu Põhja-Eesti regiooni kohta. SA Põhja-Eesti Turism projektijuhi Liis Tereski sõnul olid tööpäevad külastajate arvukust ja rahvusvahelist päritolu arvestades kõrge intensiivsusega, kuid rõõm rahulolevatest külastajatest korvas pingutuse.

Turuplatsil sai imetleda ja osta kaunist käsitööd ning maitsta kohalikke hõrgutisi, laval astusid üles eestikeelset kerget pop-folk muusikat viljelev ansambel Kruuv, tantsuansambel Sõprus, rahvakunstiselts Leigarid, armastatud naisartist Birgit ja teised.

Sihtasutuse Põhja-Eesti Turism juhataja Karmen Paju sõnul oli maakondade otsus turundusalasesse üritusse panustada igati põhjendatud, külastajates õnnestus tekitada huvi Eesti erinevate piirkondade külastamiseks ja suunata neid ka pealinnast väljapoole. Paju avaldas tunnustust „Ava Lava, Tallinn!" korraldusmeeskonnale. Tänu heale koostööle tagati Põhja-Eesti infotelgi atraktiivne tähistus, mis omakorda meelitas kohale suure hulga külastajaid.

Kahe päeva jooksul sai Põhja-Eesti infotelgist abi ligi 1000 inimest, kellest valdav enamus olid välisturistid. Eestlaste osakaal oli tagasihoidlikum. Palju oli kruiisituriste, kelle põhiliseks huviks olid Tallinn ja selle lähiümbrus. Oli ka karavaniautoga reisivaid individuaalturiste, kelle põhifookuses olid erinevad Eesti maapiirkonnad, sh küsiti infot ka Lõuna-Eesti, Lääne-Eesti ja saarte kohta. EAS turismiarenduskeskuse poolt välja antud uued Eesti kaardid olid abiks tervikpildi loomisel ja sihtriigi tutvustamisel.

Sihtasutus Põhja-Eesti Turism on Harjumaa, Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Järvamaa ja Raplamaa omavalitsuste liitude ning mittetulundusühing Eesti Maaturism poolt asutatud turismiorganisatsioon, mille eesmärk on koordineerida ning arendada turismialast tegevust ja turismiettevõtlusele vajalikku keskkonda Põhja-Eestis. Tegevuste kaasfinantseerija on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

Sündmust kajastav veebiaadress: http://www.northestonia.ee/pohja-eesti-oli-piiramisrongas/

Lisainfo:

Karmen Paju