EAS kutsub ehitusturul tegutsevaid ettevõtjaid Suurbritannia sihtturuseminarile

EAS korraldab Eesti ehitusturu ettevõtjatele Suurbritannia sihtturuseminari. Osalema oodatakse kõiki, kes on huvitatud Suurbritannia ehitusturust, selle arengutest ning koostööst sealsete edasimüüjate, agentide, arendajate ja arhitektidega.

Aeg: teisipäev, 14. juuni algusega kell 09:00
Koht: Tallinn, Lasnamäe 2, II korruse konverentsisaal

Esinejad:

• Dave Lomax arhitektuuribüroost Waugh Thistleton
    Dave Lomax on arhitekt, kes on selliste suurte projektide taga nagu Murray Grove ja Dalston Lane. Murray Gove on kõrgeim (püstitamise hetkel) ristliimpuidust (CLT) elamumaja maailmas ja Dalston Lane´i projekti puhul on 121 korteriga ristliimpuidust elamukompleksi ehitamiseks kasutatud 3000 m3 puitu. Mõlemad objektid asuvad kiirestiarenevas Ida-Londoni piirkonnas. Arhitekt annab ülevaate projektide planeerimisest, ehitustöödest, koostööst tootjaga, Briti ehitusnormidest ja reeglitest ning turvanõuetest.
  • Audley English, arhitektuuribüroo Build Eco arhitekt ning Londoni Islington ja Shoreditchi linnaosa Housing assotsiatsiooni juhatuse liige
    Suurbritannia arhitekt annab ülevaate järgmistest teemadest: riigipoolne elamuehitus, eraarendused, kinnisvara omanikuks saamine, osaline omand / kaasomand arendajaga, Briti elamukriis, hetkel ehitatavad mahud ja nõudlus, puitmajade osakaal Suurbritannias (puitkarkass-, ristliimpuit- ja moodulmajade osakaal).
  • Irena Bauman, Suurbritannia arhitekt
    Irena Bauman räägib lähemalt Mass Bespoke süsteemist ehk kinnisvara rätsepatellimusest laiale turule ning ehituse digitaliseerimisest Suurbritannias.
  • Rene Puusepp, Eesti arhitekt Suurbritannias
    Rene Puusepp tutvustab Lääne-Inglismaal Cornwallis asuva arenduse Trevenson Park South ja Graven Hill näitel eritellimuskinnisvara (custom build) arendamist Briti saartel. Samuti annab Puusepp kasulikke näpunäited selles osas, kuidas viia kokku Eesti tootja ja Suurbritannia ehitaja.
  • Andreas Heiki Pant, EASi ekspordinõunik Suurbritannias
    EASi ekspordinõunik annab ülevaate Suurbritannia majandusest ning kaubavahetuse trendidest Eestiga, samuti elamukriisi ja elanikkonna juurdekasvuga seonduvatest probleemidest ning 23. juunil toimuvast Euroopa Liidu referendumist.
  • Rene Puusepp, Eesti arhitekt Suurbritannias
    Rene Puusepp tutvustab Lääne-Inglismaal Cornwallis asuva arenduse Trevenson Park South ja Graven Hill arenduste näitel eritellimuskinnisvara (custom build) arendamist Briti saartel. Samuti annab Puusepp kasulikke näpunäited selles osas, kuidas viia kokku Eesti tootja ja Briti ehitaja.

Seminari ettekanded on inglise keeles

Registreerimine ja programmi info:
Seminaril on osalemine tasuta. Vajalik on eelregistreerimine hiljemalt reedeks, 10. juuniks aadressil www.eas.ee/sihtturuseminar.

Seminari rahastab Euroopa Regionaalarengufond.

Mari Abel
EAS Välisinvesteeringute keskus