Ettevõtjate arengureis Hiiumaale koos koolitusega

Kutsume alustavaid ja tegutsevaid ettevõtjaid kahepäevasele arengureisile 13.-14. septembril 2016 Hiiumaale. Arengureisi teema on „Ettevõtlus väikeses kogukonnas".

Arengureis on reisimise vorm, kus ettevõtjad õpivad ja kogevad häid praktikaid ning suhtlevad omavahel. Arengureisidelt saadav praktiline kogemus võib-olla väga väärtuslik. Arengureis on planeeritud "Tööhõivekava" tegevusena, mida toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu fond ning Järvamaa Omavalitsuste Liit.

Mentorklubi liikmed valisid reisi sihtkoha välja juba kevadel, sest Hiiumaal elab kokku sama palju inimesi kui Paide linnas. Hiiumaal pakutakse silmapaistvalt toredaid teenuseid ja tooteid ning meile tundub, et Hiiumaa ettevõtjatel läheb hästi, nad eristuvad teistest maakondadest. Läheme seda aga ise vaatama ja arenguideid otsima. Arengureisi viib läbi koolitaja-giid Ilmi Aksli, kes on pakkunud teisel päeval külastamiseks järgmiseid ettevõtteid:

Ettevõtete külastused - kolmapäeval 14. septembril 2016

Dagöplast
BioBag kilekottide jm tootmine
Hiiumaa Pruulikoda
Tutvumine pruulikojaga
lõuna Hiiumaa Pruulikoja pubis Wabrik
Hiiu Gourmet
Pähkli talu
Elustiili ettevõte
Hiiumaa TÜ Tootmine
Hiiu Pagar ja Hiiu Köök
Vaemla villavabrik
Töötav vana villavabrik

Lisaks ettevõtete külastamisele oleme esimesel päeval kui saabume Hiiumaale planeerinud 3 tunnise lühikoolituse, mis on teemal "Kuidas juhtida müügijuhti" ja lektoriks on Urmas Kamdron. Koolitus "Kuidas juhtida müügijuhti?" on peegeldus ettevõtjatele, milliseid juhi omadusi müügitiim juhi juures hindab ja millist rolli peaks juht müügitöös täitma. Vastutades müügi eest on ettevõtte töötajate ühine arusaam nende loodavast väärtusest kõige alus. Meeskond on valmis järgnema juhile, kellel on visioon ja kes hindab enda meeskonna liikmeid. Müügitiim on kõige emotsionaalsem osa igast ettevõttest. Kui müügitiim ei tööta, siis võib ka ülejäänud personali koju saata. Iga juhi üks olulisemaid dilemmasid on kui palju peaks juht sekkuma müügitiimi tegemistesse ja kuidas neid tulekerasid mõista, suunata, kontrollida ja julgustada.

Lektor Urmas Kamdron on väga värvika minevikuga praktik, kes on viimased 15 aastat kogunud kogemusi nii müügi- kui ka turundusmaastikul. Ta on töötanud nii suurtes, keskmistes kui ka väikestes ettevõtetes. Hetkel on ta ka ise ettevõtja. Urmas omab kogemusi väga erinevate valdkondade toodete müügi ja turundmisega - olgu tegemist nii autotööstuse, IT või tootmisettevõttega, mängureeglid on ikka samad. Tema jaoks on väga oluline inimeste vaba tahe ja südamega tehtud tegevused.

Päevakava esimesel ja teisel päeval oleks järgmine:

Teisipäeval 13. septembril 2016

7.15    Väljumine Paide Kultuurikeskuse (Paide, Pärnu tn 18) juurest
  9.40    Saabumine Rohuküla sadamasse
10.00    Praami väljumine Heltermaale
12.00    saabumine Kärdlasse
12.00 – 13.00    Lõuna
13.00 – 14.30    Koolitus - "Kuidas juhtida müügijuhti"
14.30 – 15.00    Paus
15.00 – 16.30    Koolitus - "Kuidas juhtida müügijuhti"
16.30 – 17.00    Paus
17.00 – 18.00    Kogemuste jagamine
18.00 - …….        Õhtused tegevused – purjekasõit ja saun koos Hiiumaa õllega
Võimalus sõita purjekaga Lisette Kärdlast merele ning oleme tellinud sauna koos külmade õlledega.
Ööbime hotellis Sõnajalg, ööbimise eest tuleb tasuda osalejal endal.
Tuba ühele 40 eurot
Tuba kahele 55 eurot

Kolmapäeval 14. septembril 2016

Hiiumaal 7 ettevõtte külastus kell 8.30 – 16.40
16.40    Saabumine Heltermaa sadamasse
17.00    Praami väljumine Rohuküla sadamasse
18.30 – 21.00  saabumine Paidesse

Reisile registreerimine on kahjuks lõppenud, grupp on komplekteerunud.

Reisi eesmärk on arenguideede leidmine, millest võib kasvada ettevõtjate võimekus tulevikus.

Täpsem info

Saima Piisner