Ettevõtlikud naised õppisid enesejuhtimist

Naine sillal16. märtsil kogunesid 32 Järvamaa ettevõtlikku naist Järvamaa Arenduskeskuse korraldatud enesearengu veebiseminarile. Seminari külaliseks oli Signe Ventsel, kes on Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni liige, ettevõtluse lektor ja ettevõtluse mõtteviisi viljeleja. Virtuaalne koosviibimine andis osalejatele võimaluse kaasa mõelda, oma kogemusi ja arvamusi avaldada.

Seminaril jagati näpunäiteid kuidas olla edukas enesejuht ja efektiivne tegutseja kaugtööl/kodukontoris, mida tähendab naisena JULGE tegutsemine, millised on meid takistavad hirmud ja kriitika, kuidas neid ületada ning millised on võimalikud muutused, et liikuda oma eesmärkideni.

Mõned näited, mida oma ellu kaasa võtta:
✔️Planeeri oma tööpäeva üheks osaks #kõnnikoosolekud.
✔️Tee plaane lühemaks perioodiks (1 kuu), maksimum 100 päevaks.
✔️Pane oma eesmärgid paberile kirja, siis on nende täideviimise protsent suurem.
✔️Kui teed ÕIGE otsuse, siis ei ole tegelikult tähtis, mida teised arvavad.
✔️Võimatuna tunduvad asjad on tehtavad. Mõtle, mida sa teeksid esimesena, kui sa midagi ei kardaks?
✔️Tagasiside viib edasi - märka ja tunnusta inimesi oma ümber, sest see innustab neid. Ka lihtsat tööd või tegevusi tegev inimene on tunnustamist väärt.
✔️Kõik algab tänulikkusest! Leia igast päevast see miski, mille eest oled tänulik ja päev on kordades ilusam.
Tagasiside osalejatelt oli täis positiivsust ja innustab korraldajaid naisettevõtjatele suunatud seminaridega jätkama. Järgmine seminar on plaanitud toimuma maikuus.

Järvamaa Ettevõtlike Naiste seminare korraldab Järvamaa Arenduskeskus, need toimuvad projekti Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtluse edendamiseks (PATEE) raames ning Euroopa Regionaalarengu Fondi ja Järvamaa Omavalitsuste Liidu toel.

Teate koostas
Kristina Gudinas