« Tagasi

Intellektuaalomandi kaitsmise infotund

Kui teil on oma ettevõtte arendamiseks suurepärane uuenduslik idee, siis peaksite kaaluma selle kaitsmist intellektuaalomandina, enne kui selle kõigile teatavaks teete. Head ideed on väärtuslikud üksnes siis, kui saate neid seaduslikult enda omaks pidada. Intellektuaalomand koosneb teie loodud toodetest, tööst või protsessidest, mis annavad teile konkurentsieelise.

Isegi juhul, kui ettevõttel intellektuaalomandi kaitset vajavat vara pole, peab olema teadlik teiste ettevõtete õigustest. Teadmatus võib põhjustada väärtuslike õiguste kaotamise, kuluka kohtuprotsessi või mõlemat.

Intellektuaalomandi kaitsmise teemadel on võimalik esmast infot saada mentorklubi infotunnis, mis toimub kolmapäeval 30. märtsil 2016 kell 11.00 - 12.30 Eivere mõisas.

Intellektuaalomandist räägivad Patendiameti eksperdid Tiina Lillepool ja Kai Klanberg. Ettevõtjad Arne Algpeus AMG Houses OÜ ja Rauno Viitmann Digimist OÜ räägivad oma kogemustest intellektuaalomandi kaitsmisel.

10.30 -11.00      Kohvipaus ja kogunemine
11.00-11.30       Intellektuaalomand ja leiutised
                             Tiina Lillepool, Patendiameti patendiosakonna juhtivekspert
11.30-12.00       Kaubamärgi kaitsmine
                             Kai Klanberg, Patendiameti kaubamärgiosakonna peaekspert
12.00-12.30       Ettevõtjate kogemus intellektuaalomandi kaitsmisel:
                             Arne Algpeus, AMG Houses OÜ ja Rauno Viitmann – Digimist OÜ

Infotund toimub mentorklubi ühe osana, kuhu on võimalik eraldi registreeruda. Osalemine on ettevõtjale tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine, mida saab teha SIIN.

Kui Sulle pakub huvi lisaks infotunnile mentorklubi tegevused, siis täpsemat infot on võimalik lugeda SIIT. Mentorklubi tegevusi toetab Euroopa Regionaalarengu fond ja Järvamaa Omavalitsuste Liit.

Täpsem info

Saima Piisner
Etteõtluskonsultant
Tel +372 501 7770
saima@jarva.ee