Kuidas alustada ekspordiga?

Sul on oma toode valmis ja Eestis juba müügil. Tunned, et suudaksid rohkemat, kuid ostjaid pole piisavalt? Siis tasub piiri taha vaatama hakata ja end kurssi viia ekspordi nõudmistega. Tundub keeruline? Programm „Pesa+" saab aidata.

Ettevõtteid ekspordiks ette valmistav PESA+ alustab oma kolmandat hooaega juba 13. veebruaril. Avalduste vastuvõtt on alanud ja kestab 3. veebruarini 2017.

PESA+ on tasuline, kuid tänu Euroopa Liidu Regionaalfondi ja Swedbanki toetusele tavapärasest turuhinnast oluliselt soodsam. Programm kestab 5 kuud ja selle maksumus on 150€+km kuus, kokku 750€+km.

PROGRAMMIGA VÕID KOHE LIITUDA SIIN

Selleks, et saaksid otsustada, kas see programm on just  Sinule sobiv, ootame Sind PESA+ seminarile 25. jaanuaril 2017 kell 15.00-17.00 Tallinnasse, Kultuurikatlasse, I korrusel asuvasse väikesesse saali.

SEMINARILE REGISTREERU SIIN

Seminari  kava: Kuidas alustada ekspordiga ja neid plaane rahastada?

15.00-15.00 Loov Eesti tegevused loomeettevõtete ekspordi toetamisel - Eva Leemet

15.15 -16.00 Ekspordiprogrammi PESA+ koolitusprogrammi tutvustab Anu-Mall Naarits (MI)
PESA+ kogemuslugu: KAUN -  Jüri-Franciscus Lotman

16.00 - 17.00 Fundwise platvormi tutvustavad ja edulugusid jagavad - Henri Laupmaa ja Toomas Roolaid

Lühidalt võime öelda, et  PESA+ koondab endas veebipõhise koolitusprogrammi, praktilised töötoad ja rahvusvahelise mentorprogrammi. Programmis saab osaleda peamiselt interneti vahendusel, plaanis on ka mõned kokkusaamised. Seega, aeg ja koht on Sinu valida!

PESA+ esimese hooajal programmis osalenud Margit Kimmel Ampstükke tootvast OÜst Amoor kommenteeris programmi nii: "Kohe algusest  oli PESA+ väga praktiline. Sain oma hobile materialiseeritud kuju. Pesa plussi ülesehitus on osutunud üle mõistuse heaks. Tahan kutsuda kõiki liituma. See päriselt ka töötab!"

Jüri-Franciscus Lotman OÜst Kaun tõi programmi kommenteerides võrdluse jalgpalliga: " Väravad tulevad siis, kui selleks on loodud eeldused ning lööja kasutab ära kõik loodud võimalused."  Kaun leidis programmi abiga endale agendi  Soomes ning valmistab ette vahelao rajamist ja peab läbirääkimisi võimaliku esindajaga Rootsi.

PESA+ ekspordi arendamise programmis jagavad oma teadmisi ja kogemusi Ekspordirevolutsiooni ellukutsuja ja turunduse tippekspert  Anu-Mall Naarits ning muu hulgas ka Ekspordirevolutsiooni programmis ja eksporditöötajate kvalifikatsiooni tõstmise programmis koolitajana osalenud  Jaan Järv. Kogu programmiga kaasneb ka rahvusvaheline mentorprogramm ning üheskoos saadakse praktilisi kogemusi välismessidelt.

Programmi lõpuks, 2017. aasta juunis, on ettevõtjatel paigas esimesed ekspordiplaanid ja nad omavad läbirääkimiste partnereid sihtriikides.

Lisainfot leiab www.looveesti.ee  ja http://mi.ee/koolitused/pesa-programm

Lisainfot jagab
Eva Leemet