« Tagasi

Mentorklubi ootab liikmeid

Järvamaal hakkab tegutsema mentorklubi, mille eesmärkideks on: 
• suurendada alustavate ettevõtete ellujäämismäära;
• suunata ettevõtjaid eksportima oma toodangut ja teenuseid või suurendama eksporti;
• tagada ettevõtetes stabiilne käibe kasv;
• propageerida mentorlust ettevõtjate hulgas.

Mentorklubisse on oodatud kõik ettevõtjad kelle eesmärgiks on pikaajaline ettevõtte käibe kasv, töökohtade loomine ehk kõik see, mis toetab Eesti majanduse edu. Oodatud on nii alustavad kui ka tegutsevad ettevõtjad. Mentorklubis osalemine on osalejale tasuta ja klubilist tegevust toetab EL Regionaalarengu fond ning Järvamaa Omavalitsuste Liit.  

Klubiline tegevus põhineb suuresti liikmete endi initsiatiivil ja kaasalöömisel. Klubikaaslased täiendavad üksteist oma teadmiste ja oskustega. Järvamaa Arenduskeskusel on võimalus pakkuda sellele klubilisele tegevusele sisu ehk vahendada infojagajaid, koolitajaid või arendajaid ning tekitada arutelusid ja vestlusringe. Klubi hakkab koos käima korra kvartalis ehk neli korda aastas. Oleme planeerinud pakkuda võimalust ka kaheks arengureisiks Eestis, kus külastame parimaid praktikaid või koostööpartnereid, kes paistavad silma oma edulugudega.   

Mentorklubis toimub terve rida koolitusi/töötubasid, mis keskenduvad klubis osalevate ettevõtjate vajadustele. Lisaks saavad osalejad kasutada teiste osalejate teadmisi ja kogemusi, sest toimuvad erinevad suhtlusringid.

Klubiliikmete kohtumiste päevad oleme planeerinud esialgu 30. märtsile, 28 .aprillile, 14. septembrile ja 30. novembrile 2016.  Arengureisid oleme planeerinud teha 25. mail ja 9. novembril 2016.

Alustavatele ettevõtjatele on mentorklubist palju kasu: kindlustunne, fokuseerimise oskus, õige rolli valik ettevõttes, toetus meeskonna juhtimisel, uued teadmised koolitustel, kontaktvõrgustik, võimalus mõista teiste ettevõtete arengut ja probleeme ning palju muud. Samuti saavad alustajad täiendava motivatsioonilaengu ja usaldusväärse moraalse toe ning saavad valida endale mentori.

Tegutseval ettevõtjal on osalemise peamisteks motiivideks võimalus rakendada oma teadmisi ja kogemusi, isiklik areng nõustamise valdkonnas, meeldiv ja arendav keskkond, kontaktvõrgustik ning mainimata ei saa jätta missioonitunnet. Mentorklubis osalevad tegutsevad ettevõtjad võiks olla kõik valmis olema mentorid vabatahtlikkuse alusel, mille eest tasu ei maksta. Tegutsevatest ettevõtjatest ootame eriti neid, kellel on olulise juhtimise ja rahvusvahelise äri kogemused.

Kui Sul tekkis huvi tulla kogema oma kogemuste ja teadmiste jagamist alustavatele ettevõtjatele ning Sul on piisavalt uudishimu Eesti ettevõtlusmaastikul toimuva osas, siis oled oodatud liituma mentorklubiga. SIIT

Alustame esimese mentorklubi kohtumisega kolmapäeval 30. märtsil 2016
Eivere mõisas http://eivere.com/et/

10.30 -11.00      Kohvipaus – esialgne tutvumine liikmetega
11.00-11.30       Intellektuaalomand ja leiutised
                             Tiina Lillepool, Patendiameti patendiosakonna juhtivekspert
11.30-12.00       Kaubamärgi kaitsmine
                             Kai Klanberg, Patendiameti kaubamärgiosakonna peaekspert
12.00-12.30       Ettevõtjate kogemus intellektuaalomandi kaitsmisel:
                             Arne Algpeus, AMG Houses OÜ ja Rauno Viitmann – Digimist OÜ
12.30-13.15       Lõunapaus
13.15-14.45       Edu saavutamine läbi hea koostöö – koolitaja Lauri Abel
14.45-15.00       Sirutuspaus  
15.00-16.30       Edu saavutamine läbi hea koostöö – koolitaja Lauri Abel
16.30-17.30       Klubiliikmete omavaheline suhtlemine ja arutelu koos suupistete ning veiniga

Mentorklubis osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine  SIIT

Täpsem info

Saima Piisner
Ettevõtluskonsultant
SA järvamaa Arenduskeskus
Tel 501 7770
saima@jarva.ee