« Tagasi

Osale oma äriideega VUNK kiirendis

26. mail käivitus Telia VUNK kiirendi idufirmade loomist ja kasvu toetava programmi uus hooaeg. Uusi äriideesid saab vunkimiseks esitada kuni 7. septembrini. 
 
Mis on VUNK?
Telia VUNK kiirendi loodi möödunud aastal koostöös Garage48 ja Startup Wise Guys`ga, eesmärgiga edendada Eesti ettevõtluskeskkonda. Eelmisel aastal käis kiirendist läbi umbes 40 äriideed ning finaali jõudis neist seitse.
 
VUNK-i idee seisneb selles, et sinna saab esitada äriideesid, mille elujõulisust hakatakse kiirendis üheskoos mentorite ja teiste osalejatega testima ning turuküpseks vormima . Eelmise aasta vunkijad hindasid programmis kõige enam just mentorite abi, sest sellisel kujul nõu ja tuge ei saa alustav ettevõte mitte kusagilt mujalt. Kiirendis osalejad saavad erakordse võimaluse proovida ennast startup'i maailmas ning katsetada oma ettevõtja oskusi. 
 
VUNK kiirendil on oma tiim, kes töötab start-up meetodil ilma traditsiooniliste ametijuhendite ja protsessideta. Kõik teevad seda, mida kõige paremini oskavad. Sellise meetodiga liiguvad asjad väga kiiresti edasi ning tulemused tulevad ruttu. 
 
Millised äriideed on VUNK-ile oodatud?
Sellel aastal oodatakse VUNK-ile äriideesid kolmes valdkonnas – IoT (Interet of Things), digitaliseerimine ja e-kommerts. Need kolm on fookusteemad, kuid kui kellelgi on mõni äriidee, mis telekomi valdkonnaga haakub, siis võib ka sellega kiirendisse tulla. Uusi äriideesid saab vunkimiseks esitada kuni 7. septembrini, kuid soovitav on need esitada siiski varem, sest siis jõuab ideed ka koos teiste vunkijatega parendada. 
 
Kas kõik võivad osaleda?
Jah, võivad. Ja osaleda võivad ka need, kellel omal äriideed pole. Näiteks saab omale valida turundaja, arendaja, disaineri või projektijuhi rolli ja liituda mõne tiimiga, mille äriidee omale kõige rohkem meeldib. 
 
Miks osaleda? 
Peamine põhjus osalemiseks on saadavad kogemused ning mentorite õpetused neile, kes soovivad oma äriga alustada. Lisaks finaalvoorus valitakse välja võitjad, kelle vahel läheb jagamisele 30 0000 eurone auhinnafond.
 
Lisainfo programmi ja osalemise kohta leiab siit
 
PS: Kuula ka Kuku Raadio saadet Restart, kus möödunud aasta osalejad jagasid enda osalemise kogemusi. 
 

Ingrid Piirsalu
Telia äriklientide kommunikatsioonijuht
+372 5646 4035
Ingrid.Piirsalu@telia.ee