Uue 50eurosega tutvumiseks kutsutakse sularahakäitlejaid tasuta koolitusele

Aprillist jõuavad ringlusse uued 50eurosed pangatähed, mille kõrgtehnoloogilised ja tõhusad turvaelemendid pakuvad võltsimise vastu suuremat kaitset.

Uue 50eurosega tutvumiseks kutsume sularahakäitlejaid tasuta koolitusele, kus Eesti Panga sularaha ekspert räägib kõikidest pangatähe muudatustest täpsemalt. Lisaks tuleb juttu võltsingutest ning sellest, kuidas õiget rahatähte ilma rahakäitlusseadmeta ära tunda. Kohapeal on võimalik uut rahatähte enne selle ringlusse jõudmist oma silmaga näha.

Sel aastal toimuvad loengud 8 linnas: Võrus, Tallinnas, Rakveres, Tartus, Jõgeval, Pärnus, Haapsalus ja Narvas. Ajakava toimuvate loengute kohta leiab Eesti Panga veebilehelt. Piiratud kohtade tõttu palume oma osalemist eelnevalt teada anda allolevatel kontaktidel.

Osalejad saavad koha pealt kaasa võtta trükiseid, mida jagada kolleegidele, kes koolitusele ei jõudnud. Lisaks saab trükiseid tellida ka Eesti Pangast (info@eestipank.ee, kohaletoimetamine tasuta).

Ühtlasi tuletame kaupmeestele meelde, et uute 50euroste kasutuselevõtuks tuleb uuendada rahakäitlusseadmeid – alates 4. aprillist on uus 50eurone seaduslik maksevahend, mille vastuvõtmisest keelduda ei tohi. Seadmete uuendamiseks võtke ühendust ettevõttega, kes seadmed tarnis ja kes vastutab tehnika töökindluse eest. Isegi kui rahakäitlusseadmete ja autentimisvahendite tehniline valmisolek pole tagatud, pole see põhjus uue 50eurose vastuvõtmisest keeldumiseks.

Uutel 50eurostel pangatähtedel on lisaks läbipaistvale portreeaknale uued ja tõhustatud turvaelemendid, mida kasutatakse ka uutel 5-, 10- ja 20eurostel: portreehologramm, portreevesimärk, reljeeftrükk ja smaragdroheline number. Pangatähe üldine kujundus on sama nagu esimese seeria pangatähel. Uus 50eurone on oranži värvi ja sellel on kujutatud renessansistiili.

Piltliku ülevaate, sh videod ja interaktiivsed tutvustused peamistest muudatustest ja sellest, kuidas raha õigsust kontrollida, leiate veebilehelt www.uuseuro.eu.

Kui soovite tellida koolitust enda asutusse või kui teil tekib lisaküsimusi, siis võtke julgelt ühendust allolevatel kontaktidel.

Soovime edukaid ettevalmistusi uue 50eurose kasutuselvõtuks! Kohtumiseni loengutel!

Leanyka Libeon

Avalike suhete allosakond