« Tagasi

„Mis teil Järvamaal uut on?“

Veebruaris võtsid Järvamaa turismiettevõtjad ühispinnaga „Üks tee, mitu sõpra!" osa kahest turismimessist. Kuu esimesel nädalavahetusel Riias ja teisel nädalavahetusel Tallinnas.

Turundusüritust Balttour 2019 Riias külastas 28 050 külastajat. Eestist oli Läti messil rohkem kui 70 ettevõtet, neist omakorda Järvamaalt kümmekond. Materjali hulka võrreldes võib arvata, et jagasime lõpptarbijatele ära 300 – 400 Järvamaa turismikaarti, otsekontakte reisikorraldajatega sõlmisime ligi 40 ning pea 10 ettevõtet soovisid gruppidele mõeldud otsepakkumisi oma meilidele, et korraldada  väljasõite Kesk-Eestisse. Kogu käigu kasumlikkuse võib panna grupitellimusse, mis saabus Läti reisikorraldajalt Eesti Piimandusmuuseumi e-meilile esimese messipäeva kella kolmeks. Kuuldavasti polnud see viimane. Kohalkäinud arvasid, et Riiga tasub messile sõita ka järgmisel aastal. Lätlastega rääkides selgus tõsiasi, et ka nemad liiguvad harjumuspäraselt Eesti äärealasid mööda või pigem otse Tartusse ja tagasi ega pole julgenud Kesk-Eesti poole pöörata.  Julgustasime neid tulema siiakanti. Eesti on üleni ilus.

Kogu ettevõtmist toetasid Järvamaa Leader piirkonnad, nii Järva Arengu Partnerid kui ka Lõuna-Järvamaa Koostöökogu. Samuti pani õla alla Järvamaa Arenduskeskus.

Tourest 2019 messi korraldaja ametliku pressiteate kohaselt külastas Eesti Näituste messipaviljone turismimessi ajal 26 604 huvilist. Järvamaa turismiettevõtjaid oli messil kohal 30 ringis, kes esindasid 15 ettevõtet. Korduma kippuvate küsimustena kõlasid pärimised: „Mis teil piirkonnas uut on?", „Kas on mitut objekti hõlmavat pakkumist?" ja „Kas teil on Järvamaa kultuurikalendrit 2019?".  Tunduvad tavalised küsimused, mis näitavad seda, et meil juba käiakse ja lahke vastuvõtu osaks saades tahetakse tulla veel.  Alati on midagi, millele tähelepanu juhtida. Sel korral olid võlusõnadeks Paide teater, Eesti veini kamber ja Järva-Jaani muuseumite külastuskeskus. Eestlane teadagi tarbib rohkelt teatrit ja kodumaine veingi tundub uudne.

Eesti Turismifirmade Liidu eestvedamisel toimusid  äriseminarid, mille eesmärk oli anda ülevaade Eesti turismipiirkondades toimuvast, uutest toodetest ja teenustest ning erutavatest sündmustest 2019 turismihooajal just professionaalidele ja reisikorraldajatele.

Järvamaa ettevõtjate osalemine sai võimalikuks tänu toetajatele: Järvamaa Omavalitsuste Liit ja  Järvamaa Arenduskeskus.

Touresti 2019 fotogalerii on üleval Järvamaa Turismiinfokeskuse Facebooki lehel.

Järgmisel aastal järgmistel messidel osaleme juba suuremas koosseisus.

Selleks aastaks on turismimessid läbi ja jääme turiste ootama.

 

Teate koostas:
Piret Sihver
infokonsultant
Järvamaa Turismiinfokeskus
tel: 385 0400
paide@visitestonia.com
www.puhkaeestis.ee
Instagram #visitjarva
FB Järvamaa Turismiiinfokeskus