2017. aasta oli Eesti turismile ajaloo parim

Möödunud aasta oli Eesti turismisektorile ajaloo parim aasta. Turismisektor teeb ühiselt koostööd, et see number kasvaks veelgi, mil kutsutakse võõrustama välisturiste Eesti 100. aastapäeva tähistamisel.

Välis- ja siseturistide arv kokku jõudis juba kaheksandat aastat järjest uue rekordini. Eesti turism kasvas möödunud aastal tervikuna 7%, seejuures suurenes siseturistide arv 9% ja välisturistide arv 5%. Elukohariikide võrdluses lisandus majutusettevõtetes arvuliselt kõige rohkem Eesti elanike ööbimisi, välisturgudest Venemaa ja Läti turistide ööbimisi.

Eesti on jätkuvalt soomlastele kõige populaarsem välisturismi sihtkoht, kuigi möödunud aastal võis näha väikest langust (4%) võrreldes 2016. aasta rekordilise tasemega. Soome turiste ööbis mullu Eesti majutusettevõtetes 916 000. Langus oli eelkõige Tallinnas ja Pärnus, samas lisandus tunduvalt Soome turistide ööbimisi Tartus.

Eestit külastavate Venemaa turistide ööbimiste arv on hakanud taas kasvama. Võrreldes 2016. aastaga külastas Eestit 19% rohkem Vene turiste (239 000), nende ööbimiste arv kasvas peaaegu kõigis maakondades. Arvuliselt kõige rohkem lisandus Venemaalt pärit turistide ööbimisi kahes populaarseimas sihtkohas Tallinnas ning Ida-Virumaal.

Statistikaameti andmetel peatus 2017. aastal Eesti majutusettevõtetes 3,5 miljonit turisti. Siseturiste oli ligi 1,4 miljonit, välisturiste 2,1 miljonit. Välisturistide Eestis veedetud ööde arv kasvas 6,5 miljonini. Varasemaga võrreldes saabus Eestisse rohkem turiste enamikust Euroopa Liidu riikidest. Samuti tuli rohkem turiste Venemaalt ja Aasia riikidest.

Majutusettevõtete teenuseid kasutanud välisturistidest 72%  tuli Eestisse puhkama, 21% oli tööreisil ning ülejäänutel oli Eesti külastamiseks muu põhjus.

Vaata videot EASi turismiarenduskeskuse 2017. aasta tegevustest.
Statistikaameti esitlus
EASi turismiarenduskeskuse esitlus