« Tagasi

Järvamaa esitas taotluse rohelise sihtkoha kvaliteedimärgi saamiseks

Green Destinations TOP100 logoJärvamaa oli esimese seitsme Eesti sihtkoha hulgas, kes EASi Turismiarenduskeskuse eestvedamisel osalesid pilootprogrammis, eesmärgiga omandada rahvusvahelise võrgustiku Green Destinations poolt väljastatav kvaliteedimärgis. Vaheetapina teenisime sügisel TOP100 sihtkoha tunnustuse, 30. aprillil aga jõudis eelmisel kevadel alanud tööprotsess lõpule ning Järvamaa arenduskeskus esitas Green Destinations võrgustikule ametliku taotluse kvaliteedimärgise saamiseks. 

Kas ja kuivõrd vastab Järvamaa roheliste sihtkohtade väärtustele, peaks selguma juunikuu jooksul. Taotlust hindavad nii Eesti kohalikud kui ka rahvusvahelised audiitorid ning seda mitte ainult dokumentide alusel, vaid siinsete oludega tutvutakse ning erinevaid osapooli intervjueeritakse ka Järvamaa külastuse käigus.

Edukaks tunnistamine ei tähendaks vaid ühekordset kvaliteedimärgi saamist, vaid tegemist on arenguprogrammiga, mida Järvamaal tuleb ka järgnevatel aastatel järjepidevalt täita. 

Põhjuseid, miks sellises programmis kaasa lüüa, on mitu. Euroopas tervikuna, sealhulgas Eesti turismi kõige olulisemateks sihtturgudeks olevates riikides on keskkonnateadlikkus pidevalt kasvanud ning rahvusvaheline kvaliteedimärgis annab külastajale kindluse, et tegu on sihtkohaga, kus tõesti hoolitakse loodusest ja ümbritsevast keskkonnast. Teiseks saame võimaluse õppida rahvusvahelisest kogemusest, kuidas arendada külastajateekonda rohelisi põhimõtteid järgides. Kolmandaks annab see meile enesekindluse – kuigi Järvamaa on väike sihtkoht, võime seda enam olla tublid, arendades oma turismiteenuseid keskkonnasäästlikult ja pärandkultuuri väärtustades.

Taotluse raames valmis Visit Järva veebilehel alamleht rohelisele reisijale ning samuti soovitused ettevõtjatele, kes plaanivad Järvamaal turismiteenuste pakkumisega alustada. Rohkem infot pilootprogrammi tegevustest leiate EASi Turismiarenduskeskuse veebilehelt.

Teate koostas:

Külli Eller

Järvamaa Arenduskeskus

turismi koostöövõrgustiku koordinaator