Järvamaa valiti maailma kestlike reisisihtkohtade TOP100 nimekirja

Täna avalikustas rahvusvaheline säästvat turismi arendav organisatsioon Green Destinations (Rohelised Sihtkohad) paigad üle maailma, mis valiti kestlike sihtkohtade TOP100 nimekirja. Eestist pääsesid sinna lisaks Järvamaale ka kõik teised taotluse esitanud sihtkohad: Hiiumaa, Saaremaa, Lahemaa, Tartu, Pärnu ja Rakvere.

„Oleme harjunud mitmesuguseid öko- ja kestliku turismi märgiseid nägema ettevõttepõhisena, kuid EASi turismiarenduskeskus pakub sellest aastast Green Destinationsi rahvusvahelise programmi ametliku partnerina arendus- ja turundusvõimalusi laiemalt – tervetele sihtkohtadele," ütles EASi turismiarenduskeskuse direktor Liina Maria Lepik. „Sihtkohapõhine lähenemine võimaldab kestlikku turismi arendada sihtkohas tervikuna ja võtta ette asju, mis ongi võimalikud eelkõige koostöös," lisas ta.

TOP100 hulka valimiseks pidid sihtkohad esitama konkursile Good Practice Story ehk edulood, mis puudutavad kestlikku arengut ning oleksid rahvusvaheliselt eeskujuks. Järvamaa projekt oli Paide keskväljaku ruumieksperiment, Tartu esitas konkursile jalgratta jagamise teenuse ning CNG-gaasil sõitvate busside kasutuselevõtu, Pärnu pakkus kaitsealuse rannaniidu külastajatele avamise lugu, Hiiumaa tõi välja hiiu murde taaselustamise ning Euroopa naaritsa populatsiooni taastamise saarel, Saaremaa edulooks oli muusikafestival „I Land Sound" oma alternatiivsete kestlike lahendustega, Lahemaa esitas konkursile Euroopa Kaitsealade Päeva korraldamise Eestis ning Rakvere linnasüdames asuvate kortermajade energisäästlikumaks muutmise.

Valik TOP100 nimekirja on siiski alles esimene etapp. Kevadeni analüüsivad nimekirja pääsenud sihtkohad ülejäänud 70 kriteeriumit, et pälvida mais 2021 Green Destination Award tunnustus. Mais valitakse ka Good Practice Story võitjad.

Eesti sihtkohtade osalemist programmis Green Destinations rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond ja kureerib EAS Turismiarenduskeskus.

TOP100 nimekiri jätkusuutlikest sihtkohtadest: https://greendestinations.org/sustainabletop100

Rohkem infot Järvamaa taotluse kohta:
Järvamaa pürgib roheliseks sihtkohaks

EASi pressiteadet vahendas: