Noorte ettevõtlikkuse suuna tegevusi Järvamaal toetavad
Euroopa Regionaalarengu Fond

Järvamaa koolid külastasid eelmise aasta lõpus Ettevõtlusküla.

Ettevõtlusküla on koolitusmäng, mis koondab endasse rõõmsa elamuse ning efektiivse õpikogemuse. Iga mäng on jagatud etappideks, kus mäng vaheldub tehtu analüüsimise ja uute teadmiste omandamisega. Juhendaja roll on ainult esitada suunavaid küsimusi mängijale, et mängijad enda ja meeskonna teadmisi kasutades jõuaksid seoste leidmiseni mängu ning päriselu vahel.

Eelmisel aastal külastas 795 õpilast Ettevõtlusküla ja toimus 31 ettevõtlusteemalist õppemängu. Neist Järvamaa õpilasi oli 23% ehk 181 õpilast ning mängiti 8 õppemängu.

Järvamaa koolidest kasutasid võimalust Paide Ühisgümnaasium, Türi Põhikool, Väätsa Põhikool, Türi Toimetulekukool, Järva-Jaani Gümnaasium ja Koeru Keskkool.

Õpilaste tagasiside oli väga positiivne. Õpiti päriselu ja läbi praktilise tegevuse. Eriti tore oli see, et Ettevõtlusküla külastasid koos Väätsa Põhikool ja Türi Toimetulekukool.

Ettevõtlusküla on ettevõtlust, majandust ja rahatarkust õpetav rollimäng.

Ettevõtlusküla koolitusmängud toimuvad tehislinnakus, kus on esindatud erinevad ettevõtted ning riigiasutused. Mängijad jagatakse rollidesse ning neile antakse rollikohased ülesanded. Mängu käigus õpitakse nägema ja looma seoseid kodanike, majanduse ja ühiskonna toimimisest. Iga mängu juhendavad koolitatud juhendajad, kes abistavad lapsi mängu ülesannete täitmisel ning viivad läbi mänguga seotud õppetegevusi.
Ettevõtlusküla avas SPARK Tartu ärimajas oma uksed külastajatele 29.09.2016.

Ettevõtlusküla külastamist rahastas Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond ja Järvamaa Omavalitsuste Liit.

Lisainfo:
Reelika Lepik