Noorte ettevõtlikkuse suuna tegevusi Järvamaal toetavad
Euroopa Regionaalarengu Fond

Järvamaa majandus- ja ettevõtlusõpetajad käisid õppereisil Ettevõtluskülas

Järvamaa majandus- ja ettevõtlusõpetajate õppereis Ettevõtluskülla ja SPARK Tartu ärimajja toimus 2. mail 2017.

Järvamaa õpetajad said läbi praktilise koolitusmängu  uusi teadmisi, kuidas muuta ettevõtlusõpe põnevamaks ja seostada seda rohkem päriseluga. Ettevõtlusküla tegevjuht Evelin Rätsep rääkis ettevõtlikkusest ja ettevõtlikult mõtleva inimese kujundamisest.

SPARK ärimaja võimalusi tutvustas Kadri Arrak Tartu Teaduspargist ning näitas SparkDemo-Lõuna-Eesti ettevõtete demotuuril väga erinevaid omanäolisi ettevõtteid ja leiutisi.

Õppereisil osalesid õpetajad Aravete Keskkoolist, Roosna-Alliku Põhikoolist, Väätsa Põhikoolist, Laupa Põhikoolist, Retla-Kabala Koolist, Türi Ühisgümnaasiumist, Türi Põhikoolist, Rocca al Mare Kooli Vodja Individuaalõppekeskusest ja Koeru Keskkoolist.

Ettevõtlusküla on ettevõtlust, majandust ja rahatarkust õpetav rollimäng, mis toimuvad tehislinnakus, kus on esindatud erinevad ettevõtted ning riigiasutused. Mängijad jagatakse rollidesse ning neile antakse rollikohased ülesanded. Mängu käigus õpitakse nägema ja looma seoseid kodanike, majanduse ja ühiskonna toimimisest.
Ettevõtlusküla avas SPARK Tartu ärimajas oma uksed külastajatele 29.09.2016.

Õppereisi korraldas Järvamaa majandusõpetajate aineühenduse esimees Reelika Lepik ja tegevust rahastas Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisainfo:
Reelika Lepik