NULA inkubaator ootab Eesti ühiskonda paremaks muutvaid ideid

Neljandat korda kuulutati 5.märtsil välja alustavatele ühiskondlikele algatustele mõeldud NULA inkubaatorisse (www.nula.ee) kandideerimine. Inkubaator on loodud selleks, et julgustada inimesi laiemalt mõtlema ja pakkuma ideid, kuidas lahendada Eestis mõnda keerulist probleemi ning toetada ideedest töötavate lahendusteni jõudmist.
Seekord on kampaania sõnumiks "Mis Sind närvi ajab? Võta midagi ette!?", millega loodavad inkubaatori eestvedajad jõuda senisest suurema hulga inimesteni ning tekitada ühiskonnas diskussiooni, kuidas lahendada probleeme, mis ajavad närvi.

Mis Sind närvi ajab? Meid ajab närvi, et Eestis on depressioon tabuteema, et paljud hooned ei ole ikka veel kõigile ligipääsetavad, et Eesti meeste eluiga on lühike, et naised peavad kodudes taluma väärkohtlemist, et talvel võib libedaga tänavatel konte murda ja et internetis sõimatakse teineteist.

Kuidas seda muuta? Üks võimalus on kandideerida NULA inkubaatorisse ideega, mis muudab Eestis elu paremaks ja lahendab mõne terava ühiskondliku probleemi.

KÜSKi ja Heateo Sihtasutuse loodud juba neljandat hooaega alustava NULA inkubaatori eesmärk on leida uuenduslikke ja nupukaid lahendusi teravatele probleemidele Eesti ühiskonnas. Inkubaatorisse ootame lahendusi, mis võivad olla seotud perede toimetuleku, hariduse, eakate elukvaliteedi, keskkonna, vaimse tervise või mõne muu kriitilise probleemiga Eesti ühiskonnas.

"NULA inkubaator on suurepärane võimalus töötada koos tipp-spetsialistidega, et heast ideest sünniks reaalselt toimiv lahendusmudel. Senine 3-aastane kogemus on andnud meile teiste hulgas näiteks Topsiringi, kes ühekordsete topside kasutust ühiskonnas vähendab või Tugitakso, kes erivajadustega inimeste transpordimuresid leevendab," sõnas KÜSKi toetuste juht Mari-Liis Dolenko.

"Ootame kandideerima kõiki, kellel mõni hea idee peas tiksumas on - sõltumata sellest, kas ideed on juba veidi edasi arendatud või on see alles hiljuti tekkinud. NULA on just sobiv koht, kus teha midagi ise ära, et elu Eestis kõigile parem oleks ja saada seejuures julgust, teadmisi ja uusi kontakte oma ala professionaalidelt," julgustas NULA inkubaatori projektijuht Marleen Pedjasaar kandideerima.

Mõtteid, kuidas jõuda parimate lahendusteni ja võimalust kohtuda samast teemast huvitatud inimestega, pakuvad kolm inspiratsiooniõhtut:

  • 20. märtsil Tartus 
  • 21. märtsil Tallinnas
  • 27. märtsil Narvas

Ideid saab esitada ja lisainfot uurida kuni 4. aprillini inkubaatori kodulehel.

Kümme parimat lahendust saavad oma ideed edasi arendada kuuekuulises inkubaatoris koos professionaalsete ekspertide ja mentoritega. Aasta lõpus selguvad kolm algatust, mis saavad KÜSKilt 25 000 € suuruse starditoetuse.

Lisainfo

Mari-Liis Dolenko

KÜSKi toetuste juht
mariliis@kysk.ee
521 2422

Marleen Pedjasaar
Heateo Sihtasutuse projektijuht
marleen@heategu.ee
551 5011

 

Teate edastas: Taive Saar