Kodanikuühiskonna Sihtkapital alustas tööd Viljandis

Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK) alustas 1. augustist tööd Viljandis. Täna toimus sel puhul Viljandi riigimajas pidulik avamine. KÜSKi kolimine on osa riigipalgaliste töökohtade Tallinnast välja kolimise plaanist.

Rahvastikuminister Riina Solmani sõnul on KÜSKi kolimine oluline edendamaks elu väljaspool Tallinna ja Tartut. „Riik peab stabiilsete töökohtade pakkumisega toetama perede soovi elada suurlinnadest eemal. Mul on hea meel, et üks samm selleks on jälle kord astutud. Soovin KÜSKile uues asukohas õitsengut ja edu," ütles Solman.

KÜSKi juhataja Anneli Roosalu märkis, et riigi regionaalse arengu seisukohalt on väga oluline riigipoolne toetus Eesti erinevatele piirkondadele, mida asutuste kolimine kindlasti ka on. „Töötajatele annab asukoht erinevatele teemadele kindlasti teistsugust rakurssi ning lisab ka rohkem regionaalset vaadet. Mul on rõõm, et just Viljandi on see koht, kus KÜSK asub. Usun, et loome sellega ka siinses regioonis uusi võimalusi," märkis Roosalu.

Lisainfo: https://www.kysk.ee/kodanikuuhiskonna-sihtkapital-alustas-tood-viljandis