Kodanikuühendustele suunatud veebikonverents “Ettevõtlik ühendus on hea tööandja”

Reedel, 9-ndal oktoobril algusega kell 10:00 leiab aset Ettevõtlusnädala raames kodanikuühendustele suunatud veebikonverents "Ettevõtlik ühendus on hea tööandja."

Veebikonverents keskendub erinevate vabaühenduste ettevõtlusega seonduvate teemade käisitlemisele ning 2,5h kestva webinari eesmärgiks on pakkuda ühendustele inspiratsiooni, ideid ning teiste organisatsioonide kogemusi sellest, kuidas üks kodanikuühendus saab ise pakkuda teenuseid või müüa tooteid, teenida märkimisväärset omatulu ning luua seeläbi ka tasustatud töökohti.

Veebikonverents on jagatud tinglikult kolmeks osaks. Esimeses osas keskendume avalike teenuste delegeerimisele ning virtuaalstuudios on mitmed erinevad kohalikud omavalitsused, kes on oma teenuseid kodanikeühendustele delegeerinud ning teiselt poolt ühendused, kes neid teenuseid avalikule sektorile pakuvad. Arutame, kuidas kohalikud omavalitsused teenuste delegeerimiseni jõudsid, millised olid väljakutsed nii omavalitsusele kui ühendustele ning kuidas teenuste pakkumine avalikule sektorile ühenduste poolt tegelikult korraldatud on.

Webinari teises osas astuvad virtuaalsele lavale sellised vabaühendused, kes oma ettevõtlusega on alles alustanud, on oma teenuse arendamisega pigem algusjärgus ning otsivad võimalusi oma tegevuste laiendamiseks. Uurime ja arutleme selle üle, mis on oma teenuste pakkumisega alustamise või selle laiendamise juures kõige keerulisem, millised on võimalused ja valikud, mis tuleks enne hästi läbi mõelda ning kuidas õige hoog sisse saada!

Veebikonverentsi viimases blokis on külalisteks sellised organisatsioonid, kellel on iseseisva ettevõtlusega juba pikem kogemus, kes läbi ettevõtluse teenivad organisatsioonile märkimisväärset tulu ning tänu teenuste pakkumisele või toodete müügile on loonud organisatsiooni juurde ka uued töökohad. Vaatame, kust need organisatsioonid on tulnud, millise teekonna läbinud, milliseid valikuid teinud või riske võtnud ning kuidas neil täna läheb.

Veebikonverentsi juhib ja külalisi intervjueerib Rait Talvik, kellel on pikk kogemus ettevõtluskoolitajana, konsultandina kui ka teenuste arendajana kodanikeühendustes. Külalistena näeme ja kuuleme nt. Kadrina vallavanemat Kairit Pihlakut ja Merlin Rosarit Kadrina Päevakeskusest, Paide abilinnapead Siret Pihelgat ja Tiina Larvenit Süda-Eesti Sotsiaalkeskusest, Paul Poopuud Türi Spordiklubide Liidust, Aina Leed Türi Kogukonnaseltsist, Külli Mäed Heaolu ja Taastumise Koolist, Eesti Arhitektuurikeskuse juhti Raul Järgi, Diana Tamme Mondost jt.

Veebikonverents toimub Zoom webinari platvormil ning webinarile pääseb ligi järgnevalt lingilt:

Zoom webinari keskkonnas saab esitada ka kirjalikult veebikonverentsil esinevatele inimestele küsimusi. Veebikonverentsil on sünkroontõlge vene keelde.

Ülekannet saab jälgida ka Facebook Live'i vahendusel ka Maakondlike Arenduskeskuste Facebooki lehelt - https://www.facebook.com/arenduskeskused

Registreeri end üritusele SIIN