Taotleda saab Põhja- ja Baltimaade mittetulundusühenduste toetust

Tähtaeg 01.03

TOETUSE EELARVE:  ca 65 000 eurot aastas

TÄHTAEG: 10. jaanuar 2020 kuni 1.märts 2020 (kell 23.59 EET)

RIIGID: Eesti

KELLELE?

Eestis registreeritud valitsusvälised organisatsioonid, kes tegutsevad avalikes huvides ja ei ole riigi ega kohaliku omavalitsuse, erakonna, äriühingu(te) või nende liidu, või ametiühingu valitseva mõju all

Eestis on valitsusväliste organisatsioonide õiguslikuks vormiks tavaliselt mittetulundusühingud (MTÜd) või sihtasutused (SAd)

MIKS?

kodanikuühiskonna tugevdamiseks ja ühiskonna sidususe suurendamiseks Põhja- ja Baltimaades

MILLEKS?

Põhja-ja Baltimaade koostööprojektideks, mis on vajalikud ja kasulikud kõikidele osapooltele

2019 prioriteetne valdkond: säästev areng (kestlik areng, jätkusuutlik areng), mis on sihipäraselt suunatud areng, mis tagab inimeste elukvaliteedi paranemise kooskõlas loodusvarade olemi ja keskkonna taluvusvõimega ning elurikkust säilitades. Säästev areng taotleb tasakaalu inimesi rahuldava elukeskkonna ja majanduse arengu vahel ning täisväärtusliku ühiskonnaelu jätkumist praegustele ja järeltulevatele põlvedele. Säästev areng kui sotsiaalse ideaali teostumine eeldab üldsuse osalemist, s. a-le orienteeritud majandushoobade, nt ökomaksureformi rakendamist ning vajalike hoiakute, eeskätt keskkonnahoidliku nõudlus- ja tarbimiskultuuri kujundamist.

Projektid peavad arvesse võtma Põhjamaade Ministrite Nõukogu horisontaalseid prioriteete: sooline võrdõiguslikkus, lapsed ja noored, Agenda 2030.

Lisainfo: Siin

Teistest Põhjamaade Ministrite Nõukogu toetustest 2020 aastal saab lugeda siit: https://www.norden.ee/et/meist/uudised/item/9225-avaldatud-on-mitmed-2020-aasta-pohjamaade-ja-balti-riikide-koostoeoetoetuste-taehtajad