Valitsus kinnitas COVID-19 teise laine kahjude toetusmeetmed

Valitsus kinnitas 30. detsembril peetud e-istungil COVID-19 piirangute tõttu kannatada saanud valdkondade toetusmeetmete otsused. Neist mahukam osa puudutab Harjumaa ja Ida-Virumaa inimeste toetamist tööandjate kaudu.

Kultuuri- ja spordivaldkonna toetused valitsuse reservist eraldati kultuuriministeeriumile 3,7 miljonit eurot Harjumaa ja Ida-Virumaa kultuuriettevõtete toetamiseks. Abipaketi tingimused sarnanevad kevadisele kultuuri kriisipaketile, kuid täpsed tingimused töötatakse välja ja taotlusvoorud avatakse jaanuaris.

Kultuurikorraldajad, kultuuri- ja spordiettevõtted ning organisatsioonid saavad toetust ainult ühest toetusallikast perioodi 28. detsember kuni 17. jaanuar eest, kas Kultuuriministeeriumist või Töötukassast tööjõukulude kompenseerimiseks.

Spordivaldkonnale suunatavad toetused perioodiks 28. detsember kuni 17. jaanuar Harjumaale ja Ida-Virumaale on planeeritud ainult Töötukassa kaudu. Kultuuriministeeriumi kaudu eraldatavad toetused on mõeldud perioodi eest 12.12.2020–27.12.2020 Harjumaa ja Ida-Virumaa ning 12.12.2020–10.01.2021 muu Eesti kohta. Spordivaldkonna toetuste maht kokku on 920 000 eurot.

Lisainfo: https://www.kul.ee/et/uudised/valitsus-kinnitas-covid-19-teise-laine-kahjude-toetusmeetmed