Edulugude konkursi „Õppimine on põnev!“ Järvamaa lugude tutvustamine ja tunnustamine

Maakondlikud arenduskeskused on Ida-Viru Ettevõtluskeskuse eestvedamisel viinud haridusprogrammi  Ettevõtlik kool edulugude konkurssi „Õppimine on põnev" läbi juba mitu aastat. Järvamaal kogutakse edulugusid kolmandat aastat.

Kevadel kutsusime kõiki Järvamaa koole ja lasteaedasid oma lugudest teada andma ja konkursil osalema. Igal koolil on omad edulood, iga kool teeb omanäolisi ja põnevaid asju.

Meie maakonna edulugusid tutvustati ja tunnustati  Järvamaa 2016/2017. õppeaasta avaseminaril 23.08.2016 Paide Kultuurikeskuses.

Oma parimaid praktikaid olid nõus kogu Eestiga jagama Järvamaalt 6 kooli ja 1 lasteaed.
Türi Põhikool esitas konkursile isegi kaks edulugu.

1.Türi Lasteaed  „Tervislik toit tuleb põllult ja aiast"
2. Türi Põhikool „Lugemisöö 3.- 5. klassile"
3. Türi Põhikool  „Taaskasutusnädal ehk TASKA on õpilaste lemmik"
4. Türi Ühisgümnaasium „TÜG-laste gümnaasium"
5. Järva- Jaani Gümnaasium  „Turismiõpe Järva- Jaani gümnaasiumis"
6. Väätsa Põhikool Heategevuslik jõulukontsert „Magusad soovid" Väätsa Rahvamajas
7. Koeru Keskkool Koeru Keskkooli 15. tantsuetendus  „Kadunud Sünnipäev"
8. Paide Ühisgümnaasium „Loodusega silmitsi"

Žürii  otsustas üle – eestilisele konkursile edasi saata, Türi Lasteaia, Väätsa Põhikooli, Türi Ühisgümnaasiumi  Ja Koeru lood.

Žürii koosseisu kuulusid:
Järva Maavalitsuse Haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja- Kersti Viilup
Järva Maavalitsuse Arengu- ja planeeringuosakonna juhataja -Triin Pobbol
Retla- Kabala Kooli õppealajuhataja- Kaire Oper
Järvamaa Kutsehariduskeskuse direktor- Rein Oselin
SA Järvamaa Arenduskeskuse juhataja-Katrin Puusepp

Kuidas neil läheb, sellest kuuleme 20. oktoobril  Haridusfestivalil Pärnu Kutsehariduskeskuses.

Edulugude tunnustamist toetas Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond ja Järvamaa Omavalitsuste Liit

Teate koostas:
Reelika Lepik