Järvamaa ettevõtlusnädal algas turismiasjaliste kokkusaamisega

Järvamaa turismiasjalised kogunesid 7. novembril sügisesele kokkusaamisele Nelja Kuninga hotelli saali. Kokku tuli rahvast rohkelt, lausa 40 turismist huvitatut, et arutleda turismiteemadel koos Järva Maavalitsuse ja Järvamaa Arenduskeskuse töötajatega.

Aega aruteludeks oli vaid keskpäevani. Seetõttu hakati hooga pihta ja päeva alustas Järva maavanema Alo Aasma tervituse ning tutvustusega, kus ja kuidas võiks kasutada Järva maakonna turunduslogo. Selle  aasta mais Järva maavalitsuse turundus- ja turismispetsialistina ametisse asunud Kairi Rebane arutles teemal, kuidas väljastpoolt maakonda tulnuna Järvamaa muule Eestile paistab. Järvamaa Arenduskeskus ettevõtluskonsultant Saima Piisner palus paar sõna teemal „Järvamaa turismiettevõtete majandusnäitajad". Väga huvitavalt analüüsis ta fakte, mis näitajaid uurides silma hakkasid.

Järvamaa Turismiinfokeskuse infokonsultant Piret Sihver sõnastas sihid järgmiseks aastaks. Otsustati jaanuaris kokku kutsuda infopäev vene keelt kõnelevate inimeste poole pöördumiseks ja kutsumaks neid turistina Järvamaale. Küsimuste voorust kasvas edasi nii hoogne arutelu ja tulevikusihtide seadmine, et sõnasoovijate kätemets ei tahtnud kuidagi langeda ning ajast jäi puudugi.

Järgmine suur kokkusaamine lepiti kokku nagu ikka kevadesse. Nagu ikka, pärast turismimessi, kuid enne turismihooaja algust. Kokkusaamiskoht jäi esialgu lahtiseks.

Päeva teise poolde oli planeeritud koolitus turismiasjalistele, kes ei tunne end veebiturunduses, -arenduses ja sotsialmeedias tugevalt ja tahaks lisateavet. 20 huvitatut jäid kuulama SA Põhja-Eesti turism korraldusel läbi viidud koolitust, kus oma teadmisi andis edasi Matis Metsala.

Päeva võttis kokku

Piret Sihver