« Tagasi

Järvamaa turismiettevõtjad täitsid 2018 aastaks võetud eesmärgi

Karjalaskepäeval Vargamäele kogunenud Järvamaa turismiettevõtjad ja –asjalised said teada, et aasta tagasi võetud eesmärk, aasta jooksul pakkuda teenuseid 200 000 turistile, sai täidetud.

1.aprillil kogunes turismirahvas Vargamäele, et teha kokkuvõte turismiaastast 2018, vahetada omavahel turismiuudiseid, taastutvuda A.H.Tammsaare muuseumiga Vargamäel ja õppida kasutama sotsiaalmeediat, eriti noorema kasutajaskonnaga Instagrami.  

Järvamaa turismiinfokeskuse infokonsultant Piret Sihver kogus kokku 2018 aasta külastusnumbrid ja võttis aasta kokku.

Eesti majutusettevõtetes peatus 2018. aastal kokku 3,6 miljonit sise- ja välisturisti, mis on kokkuvõttes 1% enam kui 2017. aastal. Suurenes sise- ja vähenes välisturistide arv, vastavalt 4% rohkem ja 1% vähem. Eelmisel aastal kasutas Eesti majutusettevõtete teenuseid 1,45 miljonit siseturisti ja 2,14 miljonit välisturisti. (Statistikaamet)

Järvamaa Turismiinfokeskus küsitles 45 maakonna majutuskohta ja 36 turismi muud teenust pakkuvat objekti, et saada teada, kuidas läks turismiaasta 2018 Järvamaal. Andmed laekusid 40 majutuselt ja 31 atraktsioonilt. Kogutud andmete põhjal külastas Järvamaa turismiobjekte kokku 201 448 turisti. Võrreldes mullusega kasutati meie regiooni turismiteenuseid 10 796 turisti poolt enam. Eelmisel kevadel püstitatud aastaeesmärk 200 tuhat klienti sai peaaegu pooleteise tuhandega ületatud.

Vaatamisväärsuste, teemaparkide ja aktiivse puhkuse pakkujate juures käis 169 416 klienti, ülejäänud olid ööbijad, kes peatusid meie hotellides ja puhkemajades. Külastatavamad paigad on Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskus, Aravete kardirada, ajakeskus Wittenstein, Eesti piimandusmuuseum, A.H.Tammsaare muuseum Vargamäel, Kirna mõis ja teised tuntud meie maakonna turismiettevõtted.

Järvamaa majutuste aastat iseloomustas statistikaameti andmeil 63% majutatute arvu tõus, mis on saavutatud suuresti haldusreformiga. Kui see kõrvale jätta, siis ööbijate arv tõusis maakonnas 6% ja jääb 32 032 ööbija kanti. Juurde tuli maakonda ligi 40 uut voodikohta, samas 2 suuremat majutust 2018 aastal külalisi vastu ei võtnud. Kokku on hetkel maakonnas üle 1000 voodikohaga 45 majutusettevõtet. Suurim ööbijate arv oli Valgehobusemäel, Metsajõe puhkemajal ja Nelja Kuninga hotellil. 60% kõikidest maakonda külastanud turistidest külastas Järva valda, Paide ja Türi järgnesid võrdse 20% tulemusega.

Järvamaa Turismiinfokeskus teenindas aastaga 4644 klienti, kellest käis kohapeal 89% turistidest. Eestlased ja välismaalased olid pooleks.

Pärast numbrikombinatsioone pajatasid uutest plaanidest Tuuli Klementa Hindreku talust, Tuve Kärner Järva-Jaani tuletõrjemuuseumist ja Anneli Siimussaar Eesti piimandusmuuseumist.

Ja edasi aitas teadjamees Joosep Raudsepp (Vurr Digital OÜ) seada üles osavamaid turistilõkse sotsiaalmeedias. Sel päeval täienes Instagram nii mõnegi Järvamaa turismiobjektiga. Lepiti kokku #visitjarva kasutamine. Tilk turismimeres, aga tilkadest see meri koosnebki.

Loodetavasti toob algav hooaeg rohkelt külalisi Järvamaa turiste ootavatesse ettevõtetesse ja kõik tänu töökale turismiettevõtjate perele.

Teate koostas

Piret Sihver

Järvamaa Tursimiinfokeskuse infokonsultant

piret@jarva.ee

+372 385 0400

paide@visitestonia.com

www.visitjarva.ee

www.puhkaeestis.ee

Instagram #visitjarva

Pane Like! FB Järvamaa Turismiinfokeskus