Ettevõtete Akadeemia läks täissaalile

21. oktoobril toimus täissaalile Ettevõtete Akadeemia sügishooaja teine seminar teemal "Räägime rahast". Päeva juhtis Järvamaa arenduskeskuse tegutsevate ettevõtete konsultant Ermo Brecher.

Teemat avas AS Swedbank tööstusettevõtete osakonna juht Raul Kirsimäe, kelle jutust jäi kõlama, et töötlev tööstus on Eesti suurim majandussektor, mis annab 15% Eesti SKPst ja kus töötab 121 tuhat töötajat.

Tutvustati Swedbank AS poolt läbi viidud tööstusettevõtete stresstesti ja uuringu tulemusi, kus analüüsitavas valimis oli 128 ettevõtet. Analüüs oli koostatud 2019. aasta finantsandmete põhjal.

Uuringust selgus näiteks, et puidutööstus on teistest sektoritest sammu võrra ees nii oma automatiseerituse kui ka digitaliseerituse taseme poolest.

Raul Kirsimäe päevamõte "Eesti tööstuse käigushoidmine läbi kriisi on meie majanduses kõige olulisem ülesanne!"

Seminari teises pooles esines sihtasutuse KredEx ettevõtlusosakonna juht Kaarel Aus, kes tutvustas, millised on võimalused ettevõtte arenguks, kui kapital on kättesaadav ja krediidiriskid maandatud. SA Kredex pakub ettevõtjatele nii tagatisi, erinevaid laene kui ka krediidikindlustust.

Tööstusettevõtetele pakutakse täna näiteks tööstuslaenu, mille olemasolust vähe teatakse. Laenu eesmärk on võimaldada pangafinantseeringu kaasamist ettevõtluse kasvatamisel.

Kaarel Aus'i päevamõte "KredEx töötab selle nimel, et ettevõtted areneksid ja inimeste elukeskkond paraneks!"

Kuulajate tagasiside oli väga positiivne ja kõlama jäid ka mõned mõtted:

* Kui ise ei tea, küsi julgelt nõu ja abi!

* Panga finantsaruandluse sisu näited olid väga õpetlikud ja asjakohased.

* Tööjõud tuleb Järvamaale meelitada/tuua.

Ettevõtete Akadeemia järgmine seminar toimub kolmapäeval 18.novembril Järva-Jaani Kultuurimajas kell 15.

Teemaks "Ettevõtlus ja innovatsioon"

Järvamaa Ettevõtete Akadeemia toimub PATEE (Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtluse edendamiseks) projekti raames ning Euroopa Regionaalarengu Fondi ja Järvamaa Omavalitsuste Liidu toel.

Kristina Gudinas

Tootmisettevõtete koostöövõrgustiku koordinaator