Arenduskeskuses alustas tööd alustava ettevõtja konsultant

SA Järvamaa Arenduskeskuse alustava ettevõtja konsultant on Mari Kirss.

Mari on enda teekonda ettevõtjana alustanud Järvamaa Arenduskeskuse ettevõtluskonsultandi kabinetist, alustava ettevõtja rollis. Maril täitub sel aastal juba 8 aastat kogemust ettevõtjana.

Ettevõtja karjääri jooksul on Mari saanud tugeva kogemuspagasi: ta on kirjutanud äriplaani ettevõtlustoetuse taotlemiseks, saanud negatiivse vastuse. Kirjutanud äriplaani ringi ja saanud positiivse vastuse. Mari alustas ettevõtlust ärevusega hinges, et kas ta ikka pâriselt on võimeline ellu jääma ning kogenud ootamatult kiiret edu.Tema ettevõte on laienenud väljapoole Järvamaad, tegutsedes tänaseks ka viis aastat Tallinnas ja kaks aastat Tartus. Kiire edu ja suure hulga töö all on Mari saanud läbipõlemiskogemuse, millest väljumine tähendas aastaks aja maha võtmist, enesearengu teele asumist ja mille tulemusena jätkas Mari täiesti uue mõtlemisviisiga ettevõtjana.

Ettevõtluskonsultandina soovib Mari kogeda ettevõtlusmaailma sellisest poolest, kus ta saab jagada juba saadud kogemusi olles innustavaks toeks neile, kes seda vajavad. Mari soovib luua kontakte teiste ettevõtjatega, suhelda, korraldada üritusi ja kohtumisi. Talle meeldib teisi nende teekonnal toetada ning inspireerida elama rohkem oma südame valikute järgi. Just alustaval ja veel ebakindlal ettevõtjal on vaja tuge inimese näol, kes oskab täie kohaloluga suhelda, empaatilisel tasandil mõistes ning aidata teadlikul viisil eristada mõtteid nii, et klient saaks oma peas ja hinges suurema selguse luua.

Marile pakub põnevust ka väljakutse panustada noore ja tänaseks Järvamaal palju kontakte omava inimesena Järvamaa arengusse ja ka ettevõtlusüritustele rohkem abitsioonikaid noori kaasta. Mari arvates on Järavamaal suurem potensiaal oma asukoha tõttu riigi ettevõtlusmaastikul midagi ära teha kui seda tänaseks veel kasutada on julgetud. Tänane olukord toob jälle noori rahulikumasse keskkonda tagasi ning Mari usub, et tagasi tuleb ka ambitsioonikaid tulevasi ettevõtjaid, kellega koos oleks põnev Järvamaa arengusse panustada.

Mari tööülesanneteks SA Järvamaa Arenduskeskuses on Järvamaal ettevõtlusega alustavate inimeste konsulteerimine, alustava ettevõtja baaskoolituse korraldamine, Ettevõtlusnädala tegevuste koordineerimine.

Mari Kirss alustas ettevõtluskonsultandina tööd 3. veebruaril.
Tema kontaktid
Tel. +372 385 2365; 5332 2681