« Tagasi

Ettevõtlusnädala lõpetas ettevõtlusauhindade jagamine Säreveres


8. oktoobril kuulutati välja Särevere õppehoones 2021. aasta maakonna parimad ettevõtted. Koostöös kohalike omavalitsuste ning maakondliku ajalehega Järva Teataja toimus tänavune konkurss juba 15. korda. Konkursile esitati 41 avaldust ning konkursi komisjoni töös osales 9 liiget, kes valisid välja kategooriate parimad. 

 

Aasta ettevõte – suurettevõtete kategoorias – Osaühing TB Works 

Aasta ettevõtte põhiline tegevus on pakkuda masinaehituskomponentide tootmisteenust. Tööd antakse 103 inimesele. 2020. aasta müügitulu oli 11,8 milj eurot, millest 88% moodustasid keeviskonstruktsioonid ning seadmed.

Nominendid: aktsiaselts Euroleib  ja aktsiaselts Prelvex

 

Aasta ettevõte väikeettevõtete kategoorias – osaühing Thermoarena 

Aasta ettevõte on termopuidust toodete müüja, kes toodab aastas üle 28 000 m3 termopuitu ja ekspordib üle 90% toodangust enam kui 30 riiki üle kogu maailma. Ettevõttes töötab 27 inimest. 2020. aastal tehti investeeringuid põhivara soetamisse ja parendustesse 1,2 milj euro eest. Ettevõtte müügitulu 2020.aastal oli 7,6 miljonit eurot. Ettevõte aitab ka teisi ettevõtteid pikaajalisemate toodete loomisel, pakkudes nende tootmisel kasutatava saematerjali termotöötlusteenust või müües neile oma laost kvaliteetset PEFC või FSC sertifikaadiga termotöödeldud saematerjali. Ettevõtte kogu okaspuidu tooraine omab PEFC või FSC sertifikaati.

Nominendid: aktsiaselts Natural ja osaühing Impeerium

 

Aasta ettevõte mikroettevõtete kategoorias – osaühing HTM Grupp

Aasta ettevõtte põhitegevuseks on põllumajandussaaduste kasvatamine, töötlemine ja tootmine. Ettevõte juhindub oma tegevuses keskkonnasõbraliku majandamise nõuetest, mis tähendab, et 30% maast on talvise taimkatte all, liblikõielisi kasvatatakse allakülvina 15% maast ja üle 20 ha maade äärde on rajatud 2-5 meetrised ribad kimalaste elupaikade kaitseks. Ettevõtte müügitulu oli 2020. aastal 1,2 milj eurot.

Nominendid: osaühing WestRoad  ja osaühing MoobelSL 

 

Edukas startija – osaühing Wihuri 

Edukas startija Wihuri OÜ, esindusnimega Wihuri Agri on John Deere'i põllumajandus-, golfi ja aiatehnika ametlik esindaja Eestis. Ettevõte müüb tehnikat ja varuosi, pakub järelteenindust ning nõustab kliente John Deere FarmSight tehnoloogia kasutamisel. Ettevõte alustas sisulise äritegevusega 01. aprillil 2020, kui toimus John Deere äritegevuse üleminek varasemalt margiesindajalt. Ettevõte annab tööd 50 inimesele ja 2020.aasta müügitulu oli 24,7 miljonit eurot, sellest 94,7% oli  põllumajandusmasinate, seadmete ja lisaseadmete müük. Müügitulust 90% oli müük Eestisse.

Nominent: osaühing Sorav Orav 

 

Aasta turismitegija – osaühing Kirna Mõis

Aasta turismitegija Kirna mõis on ennekõike tuntud kevadise tulbimere poolt. Nimelt puhkeb õide kevadsooja saabudes, enamasti mais, tulbivaip kui kohalik Holland. Imetlemiseks on üle 50 erineva tulbisordi ja värvide gammas on esindatud peaaegu kõik vikerkaarevärvid. Lillepeenarde vahele on loodud spetsiaalsed pildistamis- ja istumiskohad. Huvitav vaade on pargi algusest läbi mõisamaja pargi lõppu. Kirna mõisahoonet ja parki arvatakse maailma viie ürgjõuliseima paiga hulka. Kui Kirnasse esinduslik kivist valge mõisahoone rajati, paistis see mäe otsast kaugele. Mõisas on koha leidnud loodusravi ja tervenduskeskus. Suurt rõhku on pannakse vaimsele tervisele. Mõisas toimuvad erinevad loengud, õpitoad, kontserdid, salongiõhtud ja näitused. Mõisas on avatud ka mõisakohvik. Kirna on koht, kus iga inimene on alati oodatud, hoitud ja armastatud. 

Nominendid: Väätsa kogukond ning Paide Muusika- ja Teatrimaja 

 

Ettevõtluse edendaja – aktsiaselts GoProperty

Ettevõtluse edendaja arendab Türil asuva tööstusala kasutuses olevat infrastruktuuri. Tegemist on brownfieldi ehk tegutseva tööstusala kasutuses oleva infrastruktuuri arendusega. Tööstusala on endine EPT tööstusala suuruses ca 13 ha. Viimasel aastakümnel on AS GoProperty aktiivselt Kaare tn 25 tööstusala arendanud. Olemasolevad hooned on leidnud kasutust ja kavandatakse arendusi uute ettevõtluspindade väljaehitamiseks kuni 4 000 ruutmeetri ulatuses, kuna nõudlus nende pindade järele on olemas. Tööstusalal on ligi 30 erinevat äriühingut ja nendes on üle 400 töökohta. Töötajaid on kogu Järvamaalt ja kaugemaltki. Lisaks kaunistab ettevõte avalikku ruumi kahe ajaloolise veduriga, mis on nähtavad Türil raudtee ülesõidul ja jaamahoone ees.Oma tegevusega on ettevõte edendanud märkimisväärselt piirkonna ettevõtlust ja sellega loonud võimalused uute töökohtade tekkeks, lisaks kaudsed töökohad, mis on ettevõtlusalal tegutsevate ettevõtetega seotud. GoProperty AS asutati 2001. aastal. Ettevõte on samuti seadnud enda eesmärgiks arendada äritegevust keskkonna- ja ressursisäästlikult, püüdes vähendada heitmete ja saasteainete sattumist keskkonda ning hoida ära keskkonna avariilist saastamist. Müügitulu 2020. aastal oli 2,2 milj eurot.

Nominent: Paide OTT

 

Aasta pereettevõte – osaühing HTKoda

Aasta pereettevõte on tegutsenud 2018. aastast. Kaubamärgi HETE mööbel nime all valmistatakse erinevat mööblit vastavalt kliendi soovile. Ettevõtjad on paindlikud ja avatud julgustades kliente uurima võimalusi tellimaks mõni üksik mööbliuks, raamaturiiul, riidestange esikusse, grillinurka sobivad lauad-pingid või terve seinatäis köögimööblit.​ Firma on keskendunud individuaalprojektidele ja osaletakse projektis algusest lõpuni: planeerimine koos kliendiga ning oma toodete valmistamine ja paigaldamine. Ettevõtte eesmärk on pakkuda kliendi vajadustele vastavat mööblit, mis on praktiline ning pakub silmailu.​

Nominendid: osaühing Liivahiired ja osaühing RenTer Aed 

 

Aasta talu – Ale talu 

Ale talus tegeletakse põllupidamisega mitmendat põlve. Tänane peremees alustas 1995.a. isale tagastatud maadel kahel hektaril kartuli- ja viljakasvatusega. Aja möödudes suurenes haritava maa pind algse talu omani. Tänaseks on koos rendimaadega kasutuses ca 200 hektarit haritavat maad. Ale talu on olnud ka piirkonna suurim kartulikasvataja, omal ajal on kasvatatud ka loomi. Täna kasvatatakse nisu, otra, rapsi ja liblikõielisi, mis realiseeritakse läbi PÜ Kevili, mille liige on ka Ale talu. Perenaise pärusmaa on vaarikaistandus ja maasikapeenrad. Talvisel ajal tegeletakse metsatöödega, metsa on ca 40ha. Vastavalt vajadusele on uuendatud ja kaasajastatud tehnikat. Viimase paari aasta jooksul on investeeritud talu kõrvalhoonete renoveerimisse, mis on kasutuses lao- ja remondihoonetena. Praegu on olemas vajalik kaasaegne tehnika viljakasvatuseks ja viljakuivatuseks. Ale talu põllud on piirkonna korrektseimad ja umbrohuvabamad, ka põldude ääred on alati korrektselt niidetud. Kogu talutöö tehakse ära oma perega ehk 2 inimesega. 

Nominent: Kitse talu 

 

Parim kohalik toode – osaühing Kubja Ürt 

Ravimtaimi ning ürditaimi kasvatava ning turustava ettevõtte eesmärk on väärtuse loomine, olles tasakaalus loodusega ja jäädes hinges oma tööga rahule. Kubja ürditalu tegutseb Järvamaal Karinul 1988. aastast. Kubja ürditalu on tuntuim kaubamärk Eesti ravim- ja maitsetaimeturul. Kubja sobib Järvamaa parimaks tooteks seetõttu, et Järvamaa on roheline sihtkoht ning valitud maailma kestlike sihtkohtade TOP100 nimekirja. Kõik Kubja teed ja ürdisegud on lisaainete ja maitsetugevdajateta, mis tähendab, et see on puhas ning väärt kraam. Lisaks on Kubja toodete pakend enamjaolt ökoloogiliselt lagunev, kasutatakse kartongi ja OPP–kilekotti - ümbriskarp komposteerub või põleb, OPP-kilekotti võib põletada. Kubja ürditalu on Järva-Jaani kogukonnaelu hea toetaja.

Nominendid: Eduard Teras FIE ja MTÜ Järvamaa Eesti Südamaa

 

Konkursi eripreemia – Valgekivi ärikeskuse avamine Paides (osaühing Miston Capital)

Luminori eripreemia – osaühing Thermoarena

 

Ettevõtjaid tunnustati pidulikul auhinnagalal, mida sai samal õhtul vaadata otseülekande vahendusel Järva Teataja lehel.

Järvamaa ettevõtete tunnustamise eesmärk oli maakonna ettevõtjate tegevuse väärtustamine ning tänamine panuse eest piirkonna arengusse. Auhinnagala sai toimuda Järvamaa Arenduskeskuse ja Euroopa Regionaalarengu Fondi toel ning koostöös Paide linna, Türi ja Järva valla, Postimees Grupi, Järva Teataja ning Luminor pangaga.

Konkursi komisjoni töös osales 9 liiget, kes valisid välja kategooriate parimad: Indrek Ammer (ettevõtja Woodhammer OÜ), Tiit Reinberg (maakonnalehe Järva Teataja peatoimetaja), Evelin Jenk (turismiettevõtja Wile farm, Tonovan OÜ), Enno Vaab (ettevõtja AS Mäo Invest ja OÜ Mäo Grill), Karola Jaanof (Paide linna arenduse peaspetsialist), Üllar Vahtramäe (Türi valla arendusjuht), Siret Pihelgas (ettevõtja S&M Transort OÜ ja Paide linna abilinnapea) Triin Tippi (Järva valla arenduse peaspetsialist) ja Marjan Savtšenko (Luminori ärikliendipanganduse juht).

 

Gala ülekannet  ja pilte on võimalik vaadata Järva Teataja digilehel.

Pilte saab vaadata ka Järvamaa arenduskeskuse FB lehel. 

 

Palju õnne võitjatele!

 

 

Mari Kirss
Ettevõtluskonsultant
Tel: 5332 3681
E-post: mari@jarva.ee