Kutsume ettevõtjaid arengureisile Ida-Virumaale

Kutsume alustavaid ja tegutsevaid ettevõtjaid mentorklubi arengureisile 2.-3. mail 2019 Ida-Virumaale. Arengureis on selline reisimise vorm, kus õpime ja kogeme häid praktikaid ning suhtleme omavahel. Arengureisidelt saadav praktiline kogemus võib-olla väga väärtuslik.

Arengureis on planeeritud "Tööhõivekava" tegevusena, mida toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu fond ning Järvamaa Omavalitsuste Liit.

Reisi sihtkoha on valinud välja mentorklubi liikmed ise varasematel kohtumistel. Mentorklubiga oleme arengureisidel käinud juba Valga-, Võru-, Viljandi-, Pärnu-, Saare- ja Hiiumaal.  Arengureisid annavad ettevõtjatele palju uusi ideid ja uusi kontakte.

Ida-Virumaa arengureisi päevakava on järgmine:

Neljapäev 2. mai 2019

7.15 Väljumine Türi Kultuurikeskuse parklast (Hariduse 1, Türi)
7.30 Väljume Paide Muusika ja Teatrimaja parklast (Pärnu tn 18, Paide)

9.30 – 10.30 – Purtse Pruulikoda OÜ, asukoht – Lüganuse vald, Purtse küla. Ettevõte toodab erinevaid käsitööõllesid. Vastu võtab meid ettevõtte juht Innar Marmor. Saab näha tootmist, ettevõtte juht tutvustab firma saamislugu, tegevust jne. Külastus on koos toodete degusteerimisega.

11.00 – 12.00 – Tantely OÜ, asukoht – Kohtla-Järve linn, Keskallee 17. Ettevõte toodab kunstkuuski, kunst matusepärgi, lillekorve ja jõuluvanikuid, erinevaid aluseid floristidele. Vastu võtab meid ettevõtte juht Jekaterina Šmeljova. Saab näha tootmist, ettevõtte juht tutvustab firma saamislugu, tegevust jne.

12.30 – 13.30 LÕUNA Mäetaguse Mõisas.

14.00 – 15.00 – Alutaguse Juust OÜ, asukoht – Alutaguse vald, Iisaku, Metsa tn 7. Ettevõte toodab erinevat juustu – sini-, valge- ja sinivalge hallitusjuustu. Lisaks veel mõned uued tooted. Vastu võtab meid ettevõtte juht Madis Arm.  Saab näha tootmist, ettevõtte juht tutvustab firma saamislugu, tegevust jne. Külastus on koos toodete degusteerimisega.

15.45 – 16.45 – Tööstusparkide arendamine Ida-Virumaal, asukoht Jõhvi. SA Ida-Virumaa Tööstusalade Arenduse juhatuse liige Teet Kuusmik teeb ülevaate tööstusparkide arendamisest, annab infot, kuidas kõik alguse sai, mida tehakse praegu ja millised on edasised tulevikuplaanid.

18.00 saabume Narva-Jõesuusse ööbimiskohta, ööbime Noorus SPA INN (endine Liivarand hotell).

Hotellis on olemas SPA keskus. Ööbimise eest tuleb tasuda osalejal endal. Toad on kõik kahe inimese toad ja maksavad 45 eurot. Hind sisaldab hommikusööki ning spa- ja saunakeskuse kasutamist.

19.00 Õhtusöök Itaalia kogupere restoranis Gioventu - buffee

Reede 3. mai 2019

9.00 Sõidame Narva, kus külastame 5 ettevõtet.

9:30 – 10:30  Nakro tööstuspark  - Praeguseks kuulub tööstuspargi koosseisu 50 väikest ja keskmist firmat, sealhulgas 48 eesti ja välismaise kapitaliga firmat; 2 firmat asuvad väljaspool territooriumi - OÜ Trükikoda Koit ja Mainori Kõrgkooli Narva filiaal. Töötajate üldarv on rohkem kui 1200 inimest. Tööstuspargi territoorium on 17,5 ha, ligi 90% pindalast on hõivatud tööga.

10:45 – 11:30  Waldchnep OÜ  - Praegu toodab Waldchnep põhiliselt suurte tööstuskraanade mootoreid ning müüb oma toodangu Euroopa Liitu. Lisainfo

11:45-12:20 Starinar OÜ õmbustöökoda - Jaemüük (tööstuskaubad), Toodete tootmine ja valmistamine. Aadress1: Gerassimovi 16 A, 20105 Narva

12:30-13:00  Vaba Lava SA, teatrikeskus - multifunktsionaalse teatrikeskus endises militaarses Baltiets tehases.

13:00-13:50  Lõuna Kohvik nr 2 - kohvik Vaba Laval.

14:20-15:00 Eesti Energia Narva Elektrijaamad (Auvere)

19.00 Orienteeruv saabumine Paidesse
19.20 Orienteeruv saabumine Türile

Grupi suurus saab olla maksimaalselt 27 inimest.

Kui Sul tekkis huvi tulla kogema ja Sul on piisavalt uudishimu Ida-Virumaal toimuva osas, siis ootame liituma reisiseltskonnaga SIIT.

Registreerimine kestab kuni 30. aprillini 2019

Arengureisil osalemine on ettevõtjatele tasuta, sest reisi toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu fond ning Järvamaa Omavalitsuste Liit. Tasuda tuleb ainult oma ööbimise eest Narva-Jõesuus, kohad on teile broneeritud.

Täpsem info

Saima Piisner