Loomeettevõtja – programmi abil eksportima!

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse toel kutsub Eesti Kaubandus-Tööstuskoda koostöös Danske Bankiga loomeettevõtjaid osalema arenguprogrammi, mille eesmärk on tõsta nende ekspordivõimekust ja seeläbi kasvatada nende käivet.

Loomesektori ettevõtete suurimate puudustena on seni nähtud nende väikest suurust, mis teeb eksporditegevuse alustamise ja edasiarendamise keeruliseks ning vähest koostööd teiste sektorite ettevõtetega. See tähendab, et neil puuduvad head partnersuhted, mille abil oleks välisturgudele laienemine lihtsam. See tähendab omakorda ka kindla kassavoo puudumist, mis teeb laienemise finantssuutlikkuse keeruliseks.

Kaubanduskoda on aastakümneid tegelenud ettevõtjate koolitamisega ning nendele suunatud teenuste arendamisega. Ekspordiprogrammiga pööratakse suuremat tähelepanu kaubanduskoja teenuste tutvustamisele loomeettevõtetele.

Koolitusprogramm koosneb neljast moodulist, mille abil saavad ettevõtjad paremad teadmised asjakohase ja struktureeritud ekspordiplaani koostamiseks. Koolitusprogrammi veab pikaajalise eksporditoe kogemusega konsultant Soomest, Markku Vantunen.

Danske Bank pakub programmis osalevatele loomeettevõtetele finantsistide tuge. Danske Banki eksperdid aitavad programmis osaleval ettevõttel luua selguse nende raamatupidamises ning annavad nõu, kuidas firma finantse paremini planeerida, et eksporditegevused saaksid konkreetsema ja realistlikuma rahalise prognoosi juurde ning oleksid tulemuslikud.

Paljud Eesti loomeettevõtjad on tõdenud, et kohalike vahel on arusaamatult palju konkurentsi ja liiga vähe koostööd. Seda käitumismustrit on võimalik murda. Täiendavalt saab programmis osalev loomeettevõte endale laialdase rahvusvahelise kogemuse ja taustaga mentori toe.

Projekti on oodatud osalema kõik loomesektori ettevõtted, kes tunnevad, et nad tahavad Eesti turult ka väljapoole vaadata, kuid vajavad veidi abi sihipärase ekspordi planeerimisel. Osalema on oodatud ka need loomeettevõtted, kes juba ekspordivad, kuid näevad veelgi arenemisvõimalusi.

Täpsem info programmi kohta ja osalemiseks vajalik vorm on leitavad Eesti Tööstus-Kaubanduskoja kodulehel: www.koda.ee/loomemajanduseprogramm. Avaldusi programmis osalemiseks saab esitada 20. aprillini.

Projekti kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.