Tule osale Järvamaa mentorklubis

Järvamaal tegutseb mentorklubi, mille tegevustes lööb kaasa 44 ettevõtjat. Mentorklubi tegevuste eesmärkideks on suurendada ettevõtete ellujäämismäära, suunata ettevõtjaid eksportima, tagada ettevõtetes stabiilne käibe kasv.

Järvamaa mentorklubi võib tähistada oma esimest sünnipäeva juba 30. märtsil 2017. Esimese tegevusaasta jooksul on kohtutud 5 korda. Klubiline tegevus on olnud suuresti liikmete endi initsiatiivil ja kaasalöömisel. Klubikaaslased täiendavad üksteist oma teadmiste ja oskustega.

Järvamaa Arenduskeskusel on võimalus pakkuda sellele klubilisele tegevusele sisu ning tuge ehk vahendada infojagajaid, koolitajaid või arendajaid ning tekitada arutelusid ja vestlusringe.

Mentorklubis toimub terve rida koolitusi/töötubasid, mis keskenduvad klubis osalevate ettevõtjate vajadustele. Lisaks saavad osalejad kasutada teiste osalejate teadmisi ja kogemusi, sest toimuvad erinevad suhtlusringid.

Klubiliikmete kohtumised oleme planeerinud esialgu 8. märtsile, 26. aprillile, 3. oktoobrile ja 29. novembrile 2017 ning arengureisid 24. mail ja 13. septembril 2017.

Mentorklubisse on oodatud kõik ettevõtjad kelle eesmärgiks on pikaajaline ettevõtte käibe kasv, töökohtade loomine ehk kõik see, mis toetab Eesti majanduse edu. Oodatud on nii alustavad kui ka tegutsevad ettevõtjad. Mentorklubis osalemine on osalejale tasuta ja klubilist tegevust toetab EL Regionaalarengu fond ning Järvamaa Omavalitsuste Liit.

Alustavatele ettevõtjatele on mentorklubist palju kasu: kindlustunne, fokuseerimise oskus, õige rolli valik ettevõttes, toetus meeskonna juhtimisel, uued teadmised koolitustel, kontaktvõrgustik, võimalus mõista teiste ettevõtete arengut ja probleeme ning palju muud. Samuti saavad alustajad täiendava motivatsioonilaengu ja usaldusväärse moraalse toe ning saavad valida endale mentori.

Tegutseval ettevõtjal on osalemise peamisteks motiivideks võimalus rakendada oma teadmisi ja kogemusi, isiklik areng nõustamise valdkonnas, meeldiv ja arendav keskkond, kontaktvõrgustik ning mainimata ei saa jätta missioonitunnet. Mentorklubis osalevad tegutsevad ettevõtjad võiks olla kõik valmis olema mentorid vabatahtlikkuse alusel, mille eest tasu ei maksta. Tegutsevatest ettevõtjatest ootame eriti neid, kellel on olulise juhtimise ja rahvusvahelise äri kogemused.

Kohtume mentorklubis kolmapäeval 8. märtsil 2017

Vana-Veski Puhkekeskuses

10.30 -11.00     Kohvipaus – suhtlemine ja tutvumine uute liikmetega
11.00-12.30      Koolitus/töötuba – DISC mudel - Ingelise Israel, OÜ Sunshine Training
Kuidas klientidega ja töötajatega suhelda ning aru saada nende käitumismustritest?
12.30-13.30       Lõunapaus
13.30-15.00       Koolitus/töötuba – DISC mudel – Ingelise Israel jätkub
15.00-15.30       Sirutuspaus
15.30-16.30       Arutelu ja infotund teemal – suhtlemine meediaga – Arnika Tegelmann - Kui kliendi – või töösuhted väljuvad ettevõtte seest ja pakuvad huvi avalikkusele, kuidas ettevõtjana siis käituda?
16.30-17.30       Klubiliikmete omavaheline suhtlemine ja arutelu koos suupistete ning veiniga

DISC on inimkäitumist seletav ja lahti mõtestav mudel, mis kirjeldab inimeste erinevaid käitumiseelistusi ja nendest tulenevaid käitumisstiile. On olukordi, kus meie loomupärane  käitumisviis on parim. Kuid on olukordi, kus kõik ei suju iseenesest ja on vaja teadlikult kohandada oma käitumist ja suhtlusstiili, et vestlus oleks tõhus ja tulemuslik.

Muutes vajadusel oma loomupärase käitumise  klientidele, koostööpartneritele, alluvatele või kolleegidele sobivamaks, muutub koostöö teistega paremaks ja tulemuslikumaks. Koolitusel osalejad saavad DISC-mudeli baasil ülevaate erinevatest inimtüüpidest. Leitakse iseenda käitumiseelistuste profiil ja õpitakse, kuidas erinevat tüüpi inimesi ära tunda ning nendega kõige tulemuslikumalt suhelda.

Neid teadmisi ja oskusi saame ära kasutada nii töös klientidega, meeskonnas kui isiklikus elus.

Mentorklubis osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine  SIIT

Täpsem info

Saima Piisner